Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Wywiady

Rozmowa z Haraldem Seidel, prezesem DAF Trucks, o zrównoważonych rozwiązaniach transportowych.

Wywiad z dr Rainerem Muller-Finkeldei , wiceprezesem ds. inżynierii Mercedes Benz Trucks w Daimler Truck AG.

Haydar Yenigun, prezes Automotive Group Koç Holding, kiedyś  zaangażował się w przejęcie fabryki Forda w Krajowej przez Ford Otosan, ale także we  współpracę Ford Trucks z rumuńskim koncernem  AIC Trucks.

Na imprezie Mercedesa pod Hamburgiem rozmawialiśmy o elektryfikacji  ciężarówek i strategii rozwoju z   Karin Radström, szefową Mercedes-Benz Trucks.

Zwycięzcą 11 edycji konkursu Optifuel Challenge został Tomasz Leki. Skąd się biorą mistrzowie? Co trzeba zrobić żeby wygrać jeden z nielicznych obecnie konkursów jazdy ekonomicznej? Rozmawialiśmy bezpośrednio po finale w Bednarach.

Przy okazji uroczystego otwarcia nowej części fabryki w Niepołomicach miałem okazję porozmawiać z prezesem MAN Truck & Bus Aleksandrem Vlaskampem.

Harald Seidel jest nowym dyrektorem generalnym DAF Trucks od 1 sierpnia tego roku. Pojawia się w czasie, gdy firma DAF ma się wyjątkowo dobrze. Seidel mógł otrzymać nagrodę International Truck of the Year za nowy XD niemal natychmiast po objęciu urzędu.

W listopadzie po prezentacji Grupy Wielton na Wystawie IAA i publikacji wyników za trzy kwartały br. rozmawialiśmy z Mariuszem Golcem, CEO Grupy Wielton.

Wywiad z wiceprezesem MAN Trucks and Buses Dennisem Affeldem

Rozmowa z dyrektor zarządzającą Volvo Trucks Polska Małgorzatą Kulis

Wywiad z prezesem MAN Truck and Bus, Aleksandrem Vlaskampem. O przyszłości firmy i nadciągającym przejściu na napędy elektryczne.

"Dlaczego nie mielibyśmy być punktem odniesienia dla innych?"

Zastanawiałem się, dlaczego Mercedes-Benz Trucks nie miał przez lata pożądanej pozycji rynkowej ? Może był skoncentrowany na innych czynnikach, a nie na kluczowym paliwie albo na dochodowości? Potem już poszło lepiej, ale czas upłynął i image nie był najlepszy.

Od kilku tygodni dyrektorem generalnym Scania Polska jest Wojciech Rowiński. Rozmawiamy z nim o Scanii i o przełomowych zmianach na rynku ciężarówek.

Nie sposób nie zacząć od gratulacji z powodu pracy wykonanej w roku 2020, jako jedyni poprawiliście wyniki sprzedaży…Zresztą nie tylko w Polsce.

Świat nadal pełen możliwości – uważa szef DAF-a w rozmowie z Arjanem Velthovenem z TTM.nl.

Rozmowa z Januszem Ellertem, brand managerem Fiat Professional w Polsce.

Rozmowa z dyrektorem obsługi posprzedażnej w Renault Trucks Polska Henrykiem Kliczewskim.

Rozmowa z prezesem MAN Truck&Bus Polska Marc’iem Martinezem i dyrektorem ds. sprzedaży Bernardem Wieruszewskim.


Żyjemy od kilkunastu tygodni pod ograniczeniami związanymi z pandemią COVId-19. Jak radzi sobie w tym MAN Polska ?

 
Wywiad z Thomasem Hilse, prezydentem marki IVECO

Jesteśmy nie do powstrzymania

 

Wywiad z Roberto Cortesem, prezesem i dyrektorem generalnym Volkswagen Caminhões e Ônibus (VWCO).

Początek strony