Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Van

Nissan Interstar po raz pierwszy oferowany z napędem w pełni elektrycznym jako Interstar-e, obok wersji z silnikiem wysokoprężnym, również dostępnej dla klientów w Europie.

Oficjalnie dostępny w niezłej cenie - całkowicie nowy Ford Transit Courier zapewniający  zwiększoną produktywność i łączność.

Najlepsze technologie łączą  z komfortem i swobodą jazdy na napędzie elektrycznym: nowe Opel Combo Electric i Opel Zafira Electric idealnie nadają się do, podróży dalekodystansowych  lub jako pojazdy typu wahadło.

Nowe Iveco  Daily to model pokazany w Barcelonie w bezpieczniejszej, mocniejszej, w 100% skomunikowanej odsłonie, która ma zapewniać najlepsze warunki kierowcy.

To najgorętsza premiera tego roku w segmencie lekkich pojazdów użytkowych. Odbyła się kilka dni temu w Lyonie.

Jeden z najpopularniejszych furgonów dostał następcę. Renault podkreśla znaczenie platformy multienergetycznej, obejmującej silniki Diesel Blue dCi, silniki elektryczne  oraz akumulatory 40 lub 87 kWh , plus wersje wodorowe.

Gdy przed dwoma laty  Hyvia pokazała prototyp  samochodu dostawczego na ogniwa wodorowe, nie było pewności czy będą  produkowane kolejne. Ale właśnie jeździłem takim wodorowcem. I byłem w zakładzie Hyvii.

Wiemy, że rodzina dostawczych Fordów Transit składa się z 4 modeli. Ten najmniejszy  właśnie bardzo urósł.

Niewiele ukazało się raportów o wystawie Mobility 2023, może dlatego, że jednym z niewielu pokazanych tam nowych pojazdów użytkowych było premierowe duże Kangoo.

Co było ważniejsze na pokazie w Balocco : demonstracja wszystkich odnowionych samochodów dostawczych  w jednym miejscu, czy informacje o potędze koncernu w segmencie użytkowym?

Co da się powiedzieć o nowym Customie po przejechaniu nim kilkuset kilometrów? Że ma szansę pobić rekordy obecnej generacji popularnej furgonetki.

Wchodzący na nasz rynek elektryczny Mercedes Citan jest spokrewniony z obecnym już na drogach elektrycznym Kangoo.

Umiarkowana popularność pickupów w Polsce jakoś świadczy o nas. Ale właściwie jak, patrząc na to przez pryzmat nowego Amaroka Aventura?

Tuż przed oficjalną premierą na wystawie IAA Mobility w Monachium, Renault pokazało oczekiwane od dwóch lat, dłuższe siedmiomiejscowe Kangoo  w wersji także elektrycznej.

Czy ktoś jeszcze pamięta, że kiedyś było po prostu towarowe Vito i osobowe Viano? Teraz mamy jednak wielką bardzo zróżnicowaną rodzinę pojazdów  rodziny „V”,  która … właśnie różnicuje się jeszcze mocniej.

Uroda vana?  – krążą skrajnie przeciwne opinie... ale faktem jest, że  mocno wypchany przód  robi dziwne wrażenie. Stary Bulli miał podobnie, wiemy że to jest nawiązanie stylistyczne, ale wtedy chodziło o coś innego.

Nazwa Nysa w sferze motoryzacyjnej  kojarzy się z lekkimi autami dostawczymi, jakie  w latach 1958-2003  powstawały w tym mieście. Obecnie marka ta powraca – stoi za nią polska firma, zarejestrowana we Wrocławiu, o całkowicie polskim kapitale.

Ford pokazał właśnie nowe kompaktowe vany Transit  Courier które wyjadą z nowej fabryki w tym i w przyszłym  roku w kilku różnych wersjach.

Dlaczego Nissan tak zdecydowanie i szybko  wchodzi do Polski z elektryczną wersją dostawczego Townstara? Chyba znamy odpowiedź.

Mercedes-Benz dokonał właśnie istotnej aktualizacji eSprintera, zwiększając jego moc i zasięg dzięki nowym silnikom i akumulatorom.

Najświeższy samochód o nazwie  Multivan zaskakuje pod wieloma względami. Jest wyłomem w kilkunastoletniej historii samochodów dostawczo-osobowych VW.

Początek strony