Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Van

Umiarkowana popularność pickupów w Polsce jakoś świadczy o nas. Ale właściwie jak, patrząc na to przez pryzmat nowego Amaroka Aventura?

Tuż przed oficjalną premierą na wystawie IAA Mobility w Monachium, Renault pokazało oczekiwane od dwóch lat, dłuższe siedmiomiejscowe Kangoo  w wersji także elektrycznej.

Czy ktoś jeszcze pamięta, że kiedyś było po prostu towarowe Vito i osobowe Viano? Teraz mamy jednak wielką bardzo zróżnicowaną rodzinę pojazdów  rodziny „V”,  która … właśnie różnicuje się jeszcze mocniej.

Uroda vana?  – krążą skrajnie przeciwne opinie... ale faktem jest, że  mocno wypchany przód  robi dziwne wrażenie. Stary Bulli miał podobnie, wiemy że to jest nawiązanie stylistyczne, ale wtedy chodziło o coś innego.

Nazwa Nysa w sferze motoryzacyjnej  kojarzy się z lekkimi autami dostawczymi, jakie  w latach 1958-2003  powstawały w tym mieście. Obecnie marka ta powraca – stoi za nią polska firma, zarejestrowana we Wrocławiu, o całkowicie polskim kapitale.

Ford pokazał właśnie nowe kompaktowe vany Transit  Courier które wyjadą z nowej fabryki w tym i w przyszłym  roku w kilku różnych wersjach.

Dlaczego Nissan tak zdecydowanie i szybko  wchodzi do Polski z elektryczną wersją dostawczego Townstara? Chyba znamy odpowiedź.

Mercedes-Benz dokonał właśnie istotnej aktualizacji eSprintera, zwiększając jego moc i zasięg dzięki nowym silnikom i akumulatorom.

Najświeższy samochód o nazwie  Multivan zaskakuje pod wieloma względami. Jest wyłomem w kilkunastoletniej historii samochodów dostawczo-osobowych VW.

To jest najlepszy Ranger „ever”, ale poza jego licznymi zaletami technicznymi i jezdnymi jest też rodzajem odtrutki na to co zaczyna się dziać z motoryzacją.

Ford Pro zaprezentował  zupełnie nowego E-Tourneo Customa , lidera wielozadaniowych pojazdów Tourneo nowej generacji  wyposażonego w zaawansowany,  elektryczny układ napędowy.

Zdobywca tytułu Van of the Year 2023 będzie budził duże zainteresowanie z wielu względów, ale czy pójdą za tym dobre wyniki sprzedażowe, jeszcze  nie wiadomo.

Grupa Renault otwiera, po dwóch latach od ogłoszenia,  trzeci rozdział swojego planu Renaulution:  to Rewolucja.

Ponieważ samochód dostawczy Daily jest ważny nie tylko dla Iveco, ale przede wszystkim  dla   tysięcy użytkowników, zapowiedź pojawienia się drugiej elektrycznej generacji tego pojazdu budzi zainteresowanie. Zrozumiałe.

Jeździłem niedawno dwoma wersjami nowego samochodu dostawczego Mercedes  Citan. To najmniejszy, ale ważny pojazd dla MB Vans.

Ford Pro zaprezentował  nowego E-Transit Customa, w pełni elektryczną wersję najlepiej sprzedającego się samochodu dostawczego w Europie. Producent podkreśla że  został zaprojektowany od podstaw, aby zapewnić nowy poziom produktywności klientom w segmencie jednotonowych samochodów dostawczych.

‎Szeroka gama wariantów nadwozia ‎‎Opla Vivaro-e‎‎ akumulatorowo-elektrycznego lekkiego samochodu dostawczego (LCV) stale się powiększa. Oprócz furgonetki cargo, bezemisyjny Vivaro-e z akumulatorem o pojemności 50 kWh lub 75 kWh jest teraz dostępny jako ciężarówka z platformą  ‎‎Schoon Fahrzeug Systeme und Metalltechnik GmbH‎‎.‎

Volkswagen Samochody Dostawcze prezentuje nowego Amaroka. Ten wszechstronny samochód – mogący być i terenówką i wygodnym autem szosowym - został zaprojektowany  i skonstruowany w Niemczech i w Australii, a jego produkcja odbywa się w RPA.

Ford otwiera dziś pierwszy zelektryfikowany rozdział swojej legendarnej serii Supervan, globalną prezentacją ultrawysokiej wydajności Ford Pro Electric https://youtu.be/n5xea2E4LNMSuperVan https://youtu.be/n5xea2E4LNM podczas Goodwood Festival of Speed w Wielkiej Brytanii.

Jeśli przeczytasz, że zużycie energii w nowym Kangoo E-Tech wynosi  X,  to pewnie czapka z głowy nie spadnie. A może powinna, bo takie zużycie oznacza rekordowy zasięg w tej klasie pojazdów.

‎Renault Trucks rozszerza swoją ofertę, wprowadzając na rynek nowy pojazd, Trafic Red Edition. Zaprojektowany głównie dla branży kontraktowej i gastronomicznej, ten ultra wyposażony samochód  może być w pełni dostosowany do indywidualnych potrzeb.‎

Początek strony