Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Truck

Jesteś zawodowym kierowcą dużych samochodów lub pasjonatem tej branży? Na portalu Truck i Transport znajdziesz aktualności ze świata ciężarówek dotyczące innowacji, nowinek technologicznych i ciekawych rozwiązań ułatwiających codzienną pracę kierowcy. Na bieżąco piszemy o tym, co słychać na rynkach transportu krajowego i międzynarodowego. Zastanawiamy się nad kondycją tej dziedziny gospodarki oraz przedstawiamy najciekawsze sylwetki, które ją budują. Dzięki na bieżąco aktualizowanym artykułom i dodawanym publikacjom nic nie umknie Twojej uwadze.

Już dzisiaj zapraszamy do lektury. Jeśli masz pytania dotyczące poruszanej przez nas tematyki, skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego.

Sporo mówi się i pisze o ciężarówkach w Chinach, a co z Indiami, najludniejszym krajem świata? Kolega z Indii napisał co dzieje się w ich przemyśle ciężarowym.

Jest kilka powodów ponadprzeciętnej aktywności Scanii, w tym dotyczącej modeli z silnikami V8. Właśnie jeździłem jedną ze słabszych wersji V8, bo była to R590, więc będzie i o tym egzemplarzu, ale i trochę o innych.

Renault Trucks unowocześnia swoje gamy T, T High, C i K w 2021 r., to najważniejsza ewolucja od czasu całkowitego odnowienia gamy pojazdów w 2013 roku.

Matthias Gründler, prezes koncernu Traton i Andreas Kammel odpowiedzialny za napędy alternatywne, wyjaśniają dlaczego elektrycznie napędzane ciężarówki będą dominowały w przyszłości.

Niemiecki koncern podsumował swoją ubiegłoroczną pracę i wyniki w naszym kraju.

Po wprowadzeniu na rynek w 2019 roku, w tym do kilkunastu krajów Europy, nowego ciągnika F Max, Ford zajął się budowaniem sieci.

Mocna druga połowa roku i ciekawe nowości produktowe, tak w skrócie można podsumować 2020 rok w sieci Scania w Polsce.

Ciężki ciągnik siodłowy Mercedes-Benz Actros SLT przekazano firmie TSB Transport-Service Beitinger.

Mercedes-Benz Trucks wprowadza „Mercedes-Benz Certified”, nową etykietę dla używanych samochodów ciężarowych.

Najbardziej innowacyjne ciężarówki o przyszłości elektrycznej: Mercedes-Benz eActros i Mercedes-Benz GenH2 Truck otrzymały nagrodę „2021 Truck Innovation Award”.

DAF wprowadza do oferty unikatowy pakiet Ultimate zawierający wiele atrakcyjnych funkcji, które zwiększają wydajność, bezpieczeństwo i komfort zapewniane przez modele CF oraz XF.

Przez pół roku wszystko kręciło się wokół nowego TGX, teraz pokazano w akcji inne pojazdy reprezentujące Nową Generację z Monachium.

Dziewięćdziesiąt lat temu ciężarówka „Blitz” zapoczątkowała długą historię udanych pojazdów użytkowych marki Opel.

Jeśli ktoś dziwi się, że akurat teraz DAF promuje nowe rozwiązania podwozia wieloosiowego, to można to wyjaśnić na dwa sposoby.

Niedawno Volvo Trucks rozpoczęło sprzedaż swojego najbardziej wytrzymałego, budowlanego samochodu ciężarowego – nowego Volvo FMX.

Wprawdzie nowy MAN TGX jest już całkiem dobrze rozpoznawany, ale na naszych drogach jeździ tylko kilkanaście egzemplarzy, dlatego wykorzystałem zaproszenie na MAN Tour.

Model F pomoże nam zwiększyć udziały w rynku – powiedział S. Buchner, sygnalizując zmianę polityki modelowej nowego Actrosa.

Co się wydarzyło, że Daimler ogłosił, że pracuje nad ciężarówką na ogniwa paliwowe?

Kiedy wyjadą samochody autonomiczne, czy jak będą funkcjonować ? - takiej dyskusji ekspertów przysłuchiwaliśmy się niedawno z zaciekawieniem.

Jak obiecywałem, przekazuję informacje o nowym Volvo FH, które pokazano publicznie w ramach imprezy na torze Jastrząb.

Obecnie wprowadzane na rynek Volvo FH z I-Save to wersja o jeszcze lepszej ekonomice paliwowej. Może obniżyć koszty paliwa nawet o dziesięć procent

l

Początek strony