Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Sport

W czasie 6 eliminacji wyścigów ciężarówek największym pechowcem był Luis Recuenco, którego Iveco zapaliło się na trasie. A losy mistrzostwa FIA ETRC nadal nie są jasne.

Norbert Kiss zamienił pole position na zwycięstwo w pierwszym wyścigu weekendu organizowanym przez Goodyear FIA European Truck Racing Championship. To była zacięta walka, ponieważ światła zmieniły kolor na zielony w pierwszym zakręcie, ale Kiss dobrze się zregenerował, aby uczynić z niego podręcznikowe światła do  zwycięstwa.

Tego wydarzenia nie należało  przeoczyć. Gdyby jednak, przy pomocy tej relacji nadrobicie stratę.

Niektórzy już może zapomnieli o zmaganiach w tegorocznym Dakarze. Oni na pewno nie…

IVECO z zespołami Boss Machinery De Rooy i Eurol De Rooy zwycięża w Rajdzie Dakar 2023 Firma IVECO, reprezentowana przez dwa nowe zespoły, wzięła udział w 45. edycji Rajdu Dakar, po raz kolejny demonstrując osiągi, moc i niezawodność swoich pojazdów ciężarowych.

Najpierw Mitchel van den Brink bezbłędnie przeszedł przez pierwszy etap A CAMP i po zaskakującym drugim miejscu w prologu, Eurol Team De Rooy Iveco ponownie zajął miejsce na podium w pierwszym etapie.

Pierwszego dnia wyścigów w Jarama Norbert Kiss odniósł 15. zwycięstwo, a wieczorem André Kursim powtórzył swój sukces z zeszłego roku i odniósł zwycięstwo w drugim wyścigu. 

W wypełnionym akcją pierwszym dniu wyścigów na torze Bugatti, podczas którego na trybunach i wokół toru pojawiły się ogromne tłumy, Norbert Kiss zbliżył się do swojego czwartego tytułu, podczas gdy Téo Calvet odniósł emocjonalne zwycięstwo przed swoimi kibicami.

Po kilku wyścigach w których Norbert Kiss dominował, wreszcie przyszły bardziej wyrównane  zawody w Zolder. Węgier nadal jechał doskonale i zdobył sporo punktów, ale i inni mogli się pokazać.

Po doskonałym występie Norberta Kissa na Hungaroringu można było podejrzewać, że na Słowacji też będzie chciał ostro punktować.

‎Zespół Schwabentruck ujawnił, że będzie miał całkowicie kobiecy skład na rundę FIA European Truck Racing Championship na torze Nürburgring. Fińska zawodniczka Emma Mäkinen ustawi się w parze ze Steffi Halm, aby pilotować drugą z  ciężarówkę Iveco.‎

‎Okres zgłoszeniowy do tegorocznego sezonu FIA European Truck Racing Championship rozpoczął się już, a zawodnicy chętni do wzięcia udziału w pełnej kampanii zostaną przyjęci do 22 ‎kwietnia.

Po 10 latach zawodnicy Kamaza znów zdominowali Rajd Dakar, zajmując pierwsze cztery miejsca. A co oni sami powiedzieli o przygotowaniach i o przebiegu rajdu zaraz po jego zakończeniu?

Trudny sezon 2021 w wyścigach ciężarówek zakończył się tak jak przewidywaliśmy od dawna. Zwycięstwem kierowcy dominującego nad kolegami.

Poszło zgodnie z oczekiwaniami; Norbi Kiss zdecydowanie dołożył konkurentom w szóstej eliminacji mistrzostw Europy na torze Jarama koło Madrytu.

Karuzela rozkręconego sezonu mistrzostw FIA ETRC dotarła do toru Bugatti w Le Mans. Kapryśnego nie tylko pod względem pogody.

Przez ostatni weekend w Moście czuło się wyraźnie większą niż normalnie nerwowość i to nie tylko w czasie czterech punktowanych wyścigów ciężarówek.

Prawdopodobnie przełomowa, czwarta w tym roku eliminacja FIA ETRC w Moście właśnie się zaczyna. Zgodnie z przypuszczeniami na treningach najszybsi byli Jochen Hahn, Adam Lacko i Norbert Kiss.

Téo Calvet wygrał dwa wyścigi i dwa razy zajął drugie miejsce, a Aliyyah Koloc dominowała między kobietami.Zespół młodych strzelców z Akademii Buggyra osiągnął historyczny pierwszy dublet.

Zwyzięzca tegorocznego Rajdu Dakar  udzielił wywiadu przewodniczącemu ITOY Gianenrico Griffiniemu.

Gdy pisałem na początku rajdu, że Kamazy nie są aż tak silne, opierałem się na wynikach pierwszych etapów, w których zawodnicy z Tatarstanu nie wykazywali jeszcze swojej prawdziwej mocy.

Początek strony