Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Sport

Poszło zgodnie z oczekiwaniami; Norbi Kiss zdecydowanie dołożył konkurentom w szóstej eliminacji mistrzostw Europy na torze Jarama koło Madrytu.

Karuzela rozkręconego sezonu mistrzostw FIA ETRC dotarła do toru Bugatti w Le Mans. Kapryśnego nie tylko pod względem pogody.

Przez ostatni weekend w Moście czuło się wyraźnie większą niż normalnie nerwowość i to nie tylko w czasie czterech punktowanych wyścigów ciężarówek.

Prawdopodobnie przełomowa, czwarta w tym roku eliminacja FIA ETRC w Moście właśnie się zaczyna. Zgodnie z przypuszczeniami na treningach najszybsi byli Jochen Hahn, Adam Lacko i Norbert Kiss.

Téo Calvet wygrał dwa wyścigi i dwa razy zajął drugie miejsce, a Aliyyah Koloc dominowała między kobietami.Zespół młodych strzelców z Akademii Buggyra osiągnął historyczny pierwszy dublet.

Zwyzięzca tegorocznego Rajdu Dakar  udzielił wywiadu przewodniczącemu ITOY Gianenrico Griffiniemu.

Gdy pisałem na początku rajdu, że Kamazy nie są aż tak silne, opierałem się na wynikach pierwszych etapów, w których zawodnicy z Tatarstanu nie wykazywali jeszcze swojej prawdziwej mocy.

Czyżby w Dakarze wszystko było rozstrzygnięte i jasne? Nie, mimo dominacji Kamazów jeszcze dwa trudne etapy, na których wiele się może zdarzyć.

Nie wiemy czy ekipy Kamaz Master mają jakieś „team orders” ale wygląda na to, że Dimitrij Sotnikow zamierza znów wygrać Dakar.

O dziwo, drugi etap rajdu Dakar był jakby spokojniejszy od pierwszego i nie było już takiego „odsiewu”.

Zespół Tatra Buggyra Racing i Buggyra Zero Mileage Racing weźmie udział w Rajdzie Dakar 2021 i pojedzie do Arabii Saudyjskiej w wielkim stylu!

Z planowanych oryginalnie, a właściwie latem, 6 eliminacji udało się zorganizować tylko zawody w Moście i w Budapeszcie.

Druga eliminacja mistrzostw FIA ETRC w wyścigach ciężarówek namieszała w planach i spodziewanych scenariuszach.

Goodyear został partnerem tytularnym Pucharu Promotora w sezonie 2020 r. To znana kategoria w Mistrzostwach Europy FIA w Wyścigach Pojazdów Ciężarowych, przeznaczona dla nowych talentów.

Dwie zaskakujące informacje z Mostu, przerwany wyścig i młoda generacja zawodników zdobywająca puchary.

Jak już pisałem, rozpoczęły się rozgrywki mistrzostw Europy w wyścigach ciężarówek w Moście

Jest kilka nowości i co do sprzętu i zawodników przygotowujących się do startu w opóźnionym sezonie. Zawodnicy mają przed sobą 6 eliminacji.

Zapadły decyzje w sprawie tegorocznych mistrzostw Europy w wyścigach ciężarówek ETRC. Zaczną się w sierpniu na autodromie w czeskim Moście.

 Pojawiają się drobne oznaki poprawy sytuacji. Jednym z nich są  testy czeskiego zespołu Buggyra Racing.

Rosyjski kierowca rajdowy Andriej Karginow otrzymał najwyższe wyróżnienia w Rajdzie Dakar 2020 w kategorii samochodów ciężarowych. Gianenrico Griffini spotkał zawodnika Kamaza niedługo po przekroczeniu mety.

Początek strony