Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Trudny sezon 2021 w wyścigach ciężarówek zakończył się tak jak przewidywaliśmy od dawna. Zwycięstwem kierowcy dominującego nad kolegami.

Misano nie mogło praktycznie zmienić wypracowanej wcześniej klasyfikacji FIA jednak przezorni piloci walczyli do samego końca, także biorąc pod uwagę możliwe niespodzianki, np. kary ogłaszane po zakończonych wyścigach. Mimo przewagi, Norbert Kiss walczył tak, że zebrał aż 48 punktów w 4 wyścigach, co już absolutnie przypieczętowało sukces. Za jego plecami Sasha Lenz i Jochen Hahn poczynali sobie równin dobrze, choć w praktyce nie musieli, bo ich pozycje były ustalone. Słabiej spisywali się Adam Lacko i Antonio Albacete, za to lepiej jedyna kobieta w stawce, Stephanie Halm.

Ciekawostką tego sezonu było, że Norbert Kiss przegrał tylko pierwszą eliminację, właśnie na swoim torze Hungaroring. Potem już wygrywał cały czas.

Dlatego ostateczny kształt listy podsumowującej tegoroczne zawody miał w zasadzie jedną niespodziankę, a taką, że Albacete nie zdobył czwartego miejsca w mistrzostwach, gdyż Hahn miał przewagę kilku punktów.

W osobnej klasyfikacji dla debiutantów, tzw. Goodyear Cup, wygrał Shane Brereton przed Teo Calvetem.

 
Oto ostateczne wyniki 2021.

 


1.Norbert Kiss MAN 276 pkt

2.Sascha Lenz MAN 227

3.Adam Lacko Freightliner 203

4.Jochen Hahn Iveco 174

5.Antonio Albacete MAN 170

6.Stefie Halm Iveco 114

7.Andre Kursim Iveco 93

8.Teo Calvet Freightliner 88

9.Shane Brereton MAN 76

10.Rene Reinert Iveco 42

Początek strony