Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

W czasie 6 eliminacji wyścigów ciężarówek największym pechowcem był Luis Recuenco, którego Iveco zapaliło się na trasie. A losy mistrzostwa FIA ETRC nadal nie są jasne.

Ponieważ była to ostatnia okazja by zmniejszyć przewagę do prowadzącego w klasyfikacji Węgra Norberta Kissa, konkurenci zabrali się do  roboty. I pierwszy wyścig sobotni wygrał Jochen Hahn zgarniając 20 punktów. Jednak sukces był chwilowy i spowodowany awarią turbosprężarki w MAN-ie Kissa. Drugi wyścig  wygrał już Kiss, trzeci też i czwarty  również. Ostatecznie Hahn uzbierał 48 punktów ale Kiss 40, więc przewaga Węgra zmniejszyła się tylko do 70 punktów.

Teoretycznie wszystko  jest możliwe bo w czasie dwóch ostatnich eliminacji  można zarobić aż 120 punktów, ale to teoria, bo zawodnik taki jak Kiss może przegrać raz albo dwa razy,  ale nie 8 razy.

Po 6 eliminacjach prowadzi Kiss mający 306 pkt przed Hahnem  236 pkt i Lenzem 209 pkt.

Antonio Albacete nie jest w stanie pokonać Lenza,  a w dodatku za jego plecami ostro poczyna sobie Andre Kursim, który wyprzedził Steffie Halm.

Losy tytułu rozstrzygną się w  Le Mans, ale czeka nas potężna walka o tytuł wicemistrza Europy. A ten wyjaśni się zapewne dopiero w Jarama.

Początek strony