Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Po doskonałym występie Norberta Kissa na Hungaroringu można było podejrzewać, że na Słowacji też będzie chciał ostro punktować.

W kolejnym dominującym występie, na Słowacji,  Norbert Kiss dodał do swojego nazwiska kolejne zwycięstwo w 2022 roku, zwiększając swoją przewagę nad Saschą Lenzem i Jochenem Hahnem.
W pierwszym biegu Lenz usypiał  Węgra przez pierwsze okrążenie, wyglądając, jakby miał zamiar pzostać na ogonie Kissa przez kilka pierwszych okrążeń wyścigu, ale  Kiss szybko zerwał „współpracę”  i zniknął w oddali. W ciągu następnych siedmiu okrążeń przewaga wzrosła do prawie ośmiu sekund, co dało Kissowi  łatwy spacer do szóstego zwycięstwa Goodyear FIA ETRC.
Pierwsza trójka rozstrzygnęła wszystko zaraz  na początku, a Lenz wyprzedził Hahna na tyle daleko, że zajął drugie miejsce bez żadnych nerwów.Za nimi dojechali Lacko i Halm.

W drugim biegu, słabiej punktowanym, doszło do malej sensacji bo swoje pierwsze zwycięstwo zdobył Jamie Anderson na MAN-ie. Brytyjczycy co kilka lat wysyłają na kontynent jakiegoś sprytnego zawodnika, w tym roku to jest chyba Anderson. …
Natomiast w niedzielę, w biegu nr 3, po kolejnym pole position   Norbert Kiss odniósł swoje 70. zwycięstwo w Goodyear FIA ETRC.
Sukces nie przyszedł tak łatwo, jak w sobotę w pierwszym wyścigu, gdyż zarówno Sascha Lenz, jak i Adam Lacko wywierali presję na Węgra na pierwszych okrążeniach wyścigu. Lenz wyglądał, jakby był w stanie utrzymać tempo , aby uzyskać prowadzenie, ale tempo Kissa w jego ciężarówce Revesz Racing MAN było zbyt dobre i Węgrowi udało się udaremnić ataki.
Ostatecznie  Kiss powoli wyciągnął 5,4 sekundy przewagi, którą wygodnie wykorzystał pod flagą w szachownicę. Lenz szybko wyrwał się z zasięgu ofensywnego Lacko – kończąc 7,4 sekundy przed trzecim miejscem, a dodatkowo  wpychając  Czecha do walki z Jochenem Hahnem.
Hahn i Lacko spędzili większość ostatnich okrążeń walcząc o pozycję, ale to Hahn, czterokrotny mistrz Europy,  wyszedł na prowadzenie , kradnąc ostatni stopień podium. Lacko musiał zadowolić się czwartym miejscem. Tuż za nim Anderson i Stefie Halm.

W drugim biegu zwyciężył Anderson przed Kissem i Albacete.

Ostatni wyścig  „musiał „ paść łupem Kissa.Za nim dojeżdżali Lenz, Kursim, Anderson i Hahn.

Po 3 eliminacjach ETRC prowadzi naturalnie Norbert Kiss ze 160 punktami. Sascha Lenz ma ich 128,  a J. Hahn 115. Więc liczą się głównie oni choć, ambicje mają jeszcze na pewno Adam Lacko i Antonio Albacete.

Zawodnicy Buggyra Freightliner Lacko i Calvet mają apetyty na zwycięstwa.

15 lipca największa impreza sezonu czyli Nuerburgring,  a po przerwie urlopowej zawodnicy zjadą znów  do Europy  środkowej, konkretnie 2 września do Mostu.

 

Początek strony