Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Światowa prapremiera nowej gamy Renault Trafic do przewozu osób, złożonej z dwóch modeli: Trafic Combi i Trafic SpaceClass.

W tym roku Renault Trafic, świętuje swoje 40-lecie z ponad 2 milionami egzemplarzy sprzedanych w 50 krajach. To dobra okazja do odnowienia modeli przeznaczonych do przewozu osób – Renault Trafic Combi i SpaceClass. Nowe Combi jest skierowane do zajmujących się przewozem osób (firmy lub samorządy lokalne) oraz dużych rodzin. Spełnia potrzebę przestronności i daje możliwości zmiany aranżacji wnętrza bez rezygnacji z komfortu czy liczby miejsc.

Renault Trafic Combi i SpaceClass charakteryzują się zmienioną, poziomą pokrywą silnika i pionową osłoną chłodnicy, które sprawiają, że ich sylwetka nabiera wyrazistego, mocnego kształtu. Stylistyka nowych modeli zyskała na finezji i wyrazistości dzięki nowym zderzakom i reflektorom full LED połączonym chromowaną listwą, tworzącym charakterystyczny układ w kształcie litery C . Nowy Trafic Combi i Nowy SpaceClass wyposażono też w elektrycznie składane lusterka boczne, nowe, 17-calowe obręcze kół . Oba modele są dostępne w siedmiu kolorach nadwozia, w tym w oryginalnym, energetycznym kolorze Czerwony Carmin. Całkowicie nowa deska rozdzielcza, podkreślona poziomą listwą ozdobną, która zachodzi aż na płaty drzwi, stwarza wrażenie większej przestronności. We wnętrzu znalazło też miejsce wiele nowych schowków. Na pokładzie pojawia się system multimedialny Renault EASY LINK z nawigacją GPS. Jest kompatybilny z Android Auto i Apple CarPlay, posiada 8-calowy wyświetlacz i jest dodatkowo wyposażony w indukcyjną ładowarkę do smartfonów. Auta zostały wyposażone w liczne systemy wspomagania prowadzenia najnowszej generacji. Jest wśród nich aktywny regulator prędkości, który umożliwia utrzymywanie stałej, zadanej prędkości, aktywny system wspomagania nagłego hamowania, który ostrzega kierowcę o zagrożeniach i przy braku reakcji hamuje zamiast niego w celu uniknięcia kolizji, oraz system kontroli pasa ruchu, który sygnalizuje niezamierzone przekroczenie ciągłej lub przerywanej linii. Kolejną nowością jest system monitorowania martwego pola, który ułatwia zmianę pasa ruchu. Bezpieczeństwo w kabinie zwiększa również nowa, pojemniejsza, dostosowana do ochrony dwóch pasażerów czołowa poduszka powietrzna.

Nowy Trafic ma trzy silniki wysokoprężne: nowy, mocniejszy o 5 KM silnik dCi 150 (z mechaniczną skrzynią biegów lub skrzynią automatyczną EDC), nowy silnik dCi 110 (z mechaniczną skrzynią biegów – dostępny tylko w wersji Combi) oraz wciąż dostępny silnik dCi 170 (z automatyczną skrzynią biegów EDC). Debiut rynkowy obu modeli planowany jest na drugą połowę kwietnia 2021 roku.

 

 

 

 

 

 

l

Początek strony