Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Ford przedstawia zupełnie nowy pojazd wielofunkcyjny Tourneo Connect oferujący przestrzeń i wszechstronność.

Ford zaprezentował zupełnie nowy pojazd wielofunkcyjny Tourneo Connect, który wprowadzi nowy poziom stylu, przestrzeni i wszechstronności do marki Tourneo.
Całkowicie nowy Tourneo oferuje idealne rozwiązanie dla intensywnego stylu życia z wygodnym i bardzo elastycznym wnętrzem, pełną siedmioma siedzeniami i możliwością wyboru dwóch długości, aby zaspokoić wszelkie potrzeby. Doskonale nadaje się do obsługi wszystkiego, od transportu sprzętu kempingowego i sprzętu sportowego po zapewnienie praktycznego partnera dla małych firm.
Inteligentna kabina wprowadza najnowsze cyfrowe technologie kokpitu, a kompleksowy pakiet wyrafinowanych systemów wspomagania kierowcy sprawia, że ​​całkowicie nowy Tourneo Connect jest wygodny i łatwy w prowadzeniu. Nowe funkcje obejmują wspomaganie jazdy w celu zmniejszenia stresu oraz Pro Trailer Backup Assist, który upraszcza manewry podczas holowania.
W Tourneo Connect zadebiutują także- dający pewność napęd na cztery koła i nowa opcja automatycznej skrzyni biegów dla modeli z silnikiem benzynowym, które są częścią rozszerzonej gamy nowych silników benzynowych i wysokoprężnych, które mają zapewnić wiodącą w swojej klasie wydajność. 


„Całkowicie nowy Tourneo Connect jest pierwszym z ekscytującej nowej generacji pojazdów Tourneo firmy Ford. Jego nowy, świeży design, siedmiomiejscowa wszechstronność i nowa technologia napędu na cztery koła oraz wszystkie ważne funkcje łączności oferują zwycięską kombinację dla naszych klientów” – powiedział Hans Schep, dyrektor generalny Ford Pro na Europę. „Przenieśliśmy cechy, które cenią klienci, i podnieśliśmy je na wyższy poziom, tworząc nowy Tourneo Connect, który jest gotowy na każde wyzwanie – niezależnie od tego, czy jest to praca, czy zabawa”.
Tourneo Connect oferuje siedmiomiejscową możliwość zarówno w modelach L1 z krótkim rozstawem osi, jak i L2 z długim rozstawem osi, co zapewnia większą praktyczność i wygodę. Gdy nie jest używany, drugi i trzeci rząd siedzeń można złożyć, przewrócić lub zdemontować, tworząc przestronną przestrzeń ładunkową na sprzęt roboczy lub sportowy. Przedni fotel pasażera składa się na płasko, aby umożliwić bezpieczny transport wewnątrz pojazdu przedmiotów o długości do 3 metrów, takich jak kajaki, płaskie meble lub drewno. 
Nowe wnętrze podnosi komfort kabiny bez uszczerbku dla praktyczności, którą uwielbiają klienci Tourneo Connect. Duże boczne drzwi przesuwne z każdej strony pojazdu ułatwiają dzieciom i osobom starszym wchodzenie i wychodzenie w ograniczonych przestrzeniach, w których konwencjonalne drzwi mogą nie być w stanie całkowicie się otworzyć. Wygodę zwiększają liczne uchwyty na kubki, schowki i gniazda ładowania, a dostępny panoramiczny szklany dach i dwustrefowa klimatyzacja sprawiają, że kabina jest przestronniejsza i bardziej komfortowa podczas długich podróży. Wytrzymałe, łatwe do czyszczenia gumowe maty podłogowe są dostępne jako akcesoria zwiększające praktyczność i ochronę.


Po usunięciu siedzeń w drugim i trzecim rzędzie, Tourneo Connect oferuje do 3,1 m3 pojemności ładunkowej w modelach L2 i 2,6 m3 w modelach L1. 2 Przewożenie dłuższych przedmiotów lub nieporęcznego sprzętu rekreacyjnego ułatwiają maksymalne długości ładunku 2265 mm za pierwszym rzędem siedzeń, 1452 mm za drugim i 629 mm za trzecim dla wariantów L2 (1913 mm, 1100 mm i 317 mm dla L1 warianty). 2
Inspirowana SUV-ami seria Forda Active to połączenie surowego stylu i ekskluzywnych detali. Unikalne 17-calowe felgi aluminiowe mają dwukolorowe wykończenie ciemnego i obrabianego metalu, będącego częścią charakterystycznego wyglądu Active, który obejmuje grill o strukturze plastra miodu, metaliczną osłonę podwozia oraz dodatkowe listwy karoserii wokół nadkoli, progów i zderzaków. Paleta dziesięciu żywych różnych lakierów obejmuje nowy Boundless Blue, unikalny kolor premiery Tourneo Connect Active.


Wszystkie modele Tourneo Connect są wyposażone w duży, przyjazny dla użytkownika ekran dotykowy na desce rozdzielczej, który sprawia, że ​​kluczowe systemy pojazdu są w zasięgu ręki kierowcy. Ekran o przekątnej 8,25 cala jest standardem, a klienci mogą w razie potrzeby wybrać ekran o przekątnej 10 cali we wszystkich seriach.
Tourneo Connect wprowadza również nowe pakiety technologii wspomagających kierowcę. Pakiet Parking dodaje Active Park Assist z Park Out Assist 7, który może identyfikować i automatycznie wjeżdżać i wyjeżdżać z prostopadłych i równoległych miejsc parkingowych, podczas gdy kierowca kontroluje pedał gazu, hamowanie i wybór biegu.


Pakiet Towing Assist zawiera nową funkcję Pro Trailer Backup Assist 7, która pomaga zapobiegać ryzyku „zgięcia” podczas cofania z przyczepą lub je łagodzić. System umożliwia nawet niedoświadczonym kierowcom pewne manewrowanie za pomocą pokrętła regulacji lusterek bocznych zamiast kierownicy, aby kontrolować kierunek pojazdu i przyczepy. Razem kamera cofania Tourneo Connect i czujniki wykrywają obwód naczepy i nakładają wytyczne na ekran kamery, aby jeszcze bardziej pomóc kierowcom.
Gama silników benzynowych i wysokoprężnych zapewni w nowym Tourneo Connect wiodącą w swojej klasie wydajność, przy przewidywanym zużyciu paliwa na poziomie 4,9 l/100 km i emisji CO2 na poziomie 127 g/km. Poza wprowadzeniem po raz pierwszy napędu na wszystkie koła do pojazdu wielofunkcyjnego, gama układów napędowych obejmuje również opcję automatycznej skrzyni biegów zarówno dla silników benzynowych, jak i wysokoprężnych, dostępnych we wszystkich wariantach długości.
Linia czterocylindrowych silników z turbodoładowaniem obejmuje 1,5-litrowy silnik benzynowy EcoBoost o mocy 114 KM i momencie obrotowym 220 Nm, i dwa silniki wysokoprężne EcoBlue o mocy 122 KM i 320 Nm lub 112 KM i 280 Nm. \Klienci mogą teraz po raz pierwszy skorzystać z napędu na wszystkie koła w Tourneo Connect, aby zwiększyć przyczepność na luźnych i śliskich nawierzchniach, zapewniając bardziej pewną jazdę. System automatycznie rozdziela moment obrotowy między koła w zależności od warunków jazdy i nawierzchni, pomagając kierowcom w utrzymaniu postępów w trudniejszych warunkach.

Początek strony