Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Ford potwierdził, że jego pojazd użytkowy E-Transit zapewni firmom nowy punkt odniesienia w zakresie wydajności, wartości pojazdów elektrycznych, w przyszłym roku. Debiut na CV Show 2021 w Birmingham w Wielkiej Brytanii.

Dzięki wiodącemu w swojej klasie rozmiarowi akumulatora, zasięgowi, mocy silnika i unikalnej funkcji zasilania, w pełni elektryczna wersja najlepiej sprzedającego się na świecie samochodu dostawczego zapewni niezrównane osiągi. Uzupełnieniem tej możliwości jest kompleksowa obsługa ładowania pojazdów, wyższy poziom wyposażenia standardowego, obejmujący najnowsze inteligentne systemy wspomagania i bezpieczeństwa kierowcy oraz cały zintegrowany pakiet oprogramowania i usług w celu optymalizacji wydajności i kosztów posiadania.
Ford ogłosił również, że E-Transit będzie bardzo konkurencyjny cenowo na rynku, aby przyspieszyć przyjęcie pojazdów elektrycznych, z cenami w Wielkiej Brytanii od 42 000 funtów (bez VAT), a zamówienia będą otwarte od października.
Nowy E-Transit to kluczowy element Forda Pro — nowej ogólnoświatowej działalności sprzedażowej i serwisowej producenta, której głównym celem jest poprawa produktywności pojazdów użytkowych.


„E-Transit będzie milowym krokiem dla operatorów pojazdów użytkowych. Nowe usługi połączone i zaawansowane technologie usprawnią działalność klientów i zwiększą ich produktywność, gdy przejdą na floty w pełni elektryczne – powiedział Hans Schep, dyrektor generalny ds. pojazdów użytkowych w Ford of Europe. „Dzięki cenom zaprojektowanym tak, aby usunąć wszelkie bariery wejścia, ETransit jest naprawdę atrakcyjną propozycją dla europejskich firm”.
Dzięki standardowej pojemności akumulatora 68 kWh, pojazd ma docelowy zasięg jazdy do 317 km WLTP. Transit zapewnia mocny silnik o momencie obrotowym 430 Nm (do wyboru moc maksymalna 135 kW lub 198 kW), ładowność do 1758 kg w modelu furgon oraz szeroką gamę 25 wariantów o DMC od 3,5 do 4,25 ton.
Aby uzyskać maksymalną wydajność, operatorzy mogą określić moc za pomocą unikalnej funkcji ProPower Onboard, która zapewnia moc do 2,3 kW ze standardowych gniazd w kabinie i przestrzeni ładunkowej.
Ładowanie pojazdów jest kluczowym elementem, a Ford zapewnia kompleksowy pakiet, aby wspierać klientów w ich potrzebach w zakresie ładowania w zajezdni, domu i w miejscach publicznych.


Usługa ta będzie prowadzona przez dedykowany zespół specjalistów ds. ładowania Ford Pro, którzy będą służyć klientom na głównych europejskich rynkach Forda przez wybór pojazdu i wdrażanie infrastruktury ładowania, która rozpocznie się w październiku. Rozwiązanie do ładowania w zajezdni będzie obejmować zarówno sprzęt, jak i instalację, a także inteligentne narzędzia programowe, które umożliwią firmom planowanie i optymalizację ładowania pojazdów.
Dzięki Ford Telematics 3 floty mogą bezproblemowo zarządzać opłatami za publiczne ładowanie za pomocą sieci ładowania Forda, a także zwrotem kosztów pracownikom, którzy ładują pojazdy w domu. Kierowcy mogą również łatwo zlokalizować, uzyskać dostęp i wystawić rachunek za ładowanie podczas jazdy, korzystając z aplikacji Ford Charge Assist zintegrowanej z systemem SYNC 4 E-Transit i dostępnej za pośrednictwem 12-calowego ekranu dotykowego.
E-Transit może naładować akumulator od 15 do 80 procent w 34 minuty za pomocą szybkiej ładowarki prądu stałego 115 kW. Pełne ładowanie przez noc ze standardowego źródła prądu przemiennego 230 V zajmuje nieco ponad 8 godzin.
E-Transit jest oferowany w dwóch seriach – Base i Trend – a wszystkie pojazdy oferują poziomy wyposażenia znacznie wyższe niż ich odpowiedniki z silnikiem Diesla. Seria Base jest wyposażona w standardowe funkcje, takie jak elektroniczna regulacja temperatury powietrza, SYNC 4 z 12-calowym ekranem dotykowym, bezkluczykowy rozruch, podgrzewane fotele, szyba przednia Quickclear i podgrzewane lusterka elektryczne, a także zawsze włączona łączność z modemem FordPass Connect, co zapewnia dożywotnią żywotność subskrypcja FordPass Pro 6 lub Ford Telematics Essentials, 3 dostęp do sieci ładowania FordPass przez rok oraz roczna subskrypcja Ford Telematics dla klientów flotowych. 
E-Transit wprowadza nowy system komunikacji i informacji SYNC 4 do gamy pojazdów użytkowych Forda w Europie, oferujący dwukrotnie większą moc obliczeniową niż SYNC 3 i sterowany za pomocą łatwego w obsłudze 12-calowego ekranu dotykowego.
Nowa nawigacja 7 SYNC 4 połączona z chmurą może planować najbardziej wydajną trasę i aktualizować kierowcom informacje o ładowaniu, korkach, dostępności miejsc parkingowych na żywo, a także wyszukiwać interesujące miejsca. Sterowanie głosowe i wbudowana Amazon Alexa 9 pomagają kierowcom otrzymywać potrzebne informacje bez odrywania wzroku od drogi.
Ekran SYNC 4 jest odporny na ścieranie i odblaski, posiada wzmocnioną, nietłukącą folię i jest odporny na światło słoneczne podczas testów trwałości. Kluczowe nowe systemy wspomagające kierowcę, które pomagają zminimalizować koszty napraw, obejmują asystenta hamowania i cofania, który wykorzystuje kamerę i czujniki do wykrywania pieszych, rowerzystów i przeszkód statycznych podczas cofania i może ostrzegać przed automatycznym zatrzymaniem pojazdu, jeśli kierowca nie zareaguje.
E-Transit jest obsługiwany przez zintegrowany, ciągle ewoluujący pakiet oprogramowania i usług, które poprawiają produktywność, czas pracy bez przestojów i koszty posiadania dla firm, niezależnie od ich wielkości floty czy branży. Dzięki ciągłej łączności, inteligentne narzędzie Ford Telematics 3 – udostępniane bezpłatnie przez rok operatorom flot – pozwala klientom zarówno monitorować stan pojazdu, jak i zarządzać nim, a także zarządzać ładowaniem, alertami EV, wypadkami samochodowymi i bezpieczeństwem alerty, a nawet dostosowywać plany coachingowe dla kierowców.
Za pośrednictwem pulpitu nawigacyjnego Telematics operatorzy mogą przeglądać w czasie rzeczywistym informacje o swojej flocie E-Transit, a także mogą śledzić geofence swoich pojazdów.


Wszystkie pojazdy Ford E-Transit są również w pełni zintegrowane z połączonym systemem czasu sprawności FORDLiive, bezpłatną usługą dostępną dla operatorów pojazdów użytkowych Forda, która umożliwia im maksymalizację czasu sprawności przy użyciu danych o stanie pojazdu w czasie rzeczywistym.
E-Transit oferuje firmom, które chcą wprowadzić pojazdy elektryczne, atrakcyjną propozycję zakupu, która zwróci się lub wygeneruje pozytywne uzasadnienie biznesowe w okresie posiadania. Oprócz znacznych oszczędności kosztów paliwa, Ford szacuje, że koszty utrzymania serwisu i naprawy będą o 40 procent niższe niż w równoważnych modelach z silnikiem Diesla – a według danych Forda, ETransit ma najniższe takie koszty zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i Niemczech. w porównaniu z bezpośrednimi konkurentami.
Ford oferuje wiodący w swojej klasie roczny, nieograniczony okres międzyprzeglądowy i ośmioletnią gwarancję na 160 000 km na wszystkie podzespoły elektryczne wysokiego napięcia, a także roczny pakiet pomocy drogowej dla pojazdów elektrycznych, w tym ładowanie ratunkowe.
Deklarowane zużycie paliwa/energii WLTP, emisje CO2 i zasięg elektryczny są określane zgodnie z wymaganiami technicznymi i specyfikacjami rozporządzeń europejskich (WE) 715/2007 i (UE) 2017/1151 z ostatnimi zmianami. Zastosowane standardowe procedury testowe umożliwiają porównanie różnych typów pojazdów i różnych producentów.

Początek strony