Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Michael Lohscheller, dyrektor generalny firmy Opel, odbiera nagrodę „Międzynarodowy Van Roku” (IVOTY) za nowego Opla Vivaro-e.

Jury złożone z 24 europejskich dziennikarzy przyznało z końcem 2020 roku prestiżową nagrodę elektrycznemu vanowi marki Opel. Dodatkową nagrodę IVOTY dla Opla w Niemczech Johannes Reichel z jury IVOTY przekazał w centrali firmy Opel w Rüsselsheim. W imieniu jury IVOTY, wręczył trofeum Michaelowi Lohschellerowi w siedzibie firmy w Rüsselsheim. „Nowy Opel Vivaro-e pokazuje, na co stać lekkie pojazdy użytkowe z zasilaniem akumulatorowym” — powiedział Michael Lohscheller, odbierając nagrodę przy zachowaniu rygorystycznych środków higienicznych. „Vivaro-e ma taką samą ładowność, jak pozostałe odmiany tego modelu, ale jest bezemisyjny. Nagroda w renomowanym plebiscycie „Międzynarodowy Van Roku” jest potwierdzeniem jego atutów. Cieszymy się z nagrody i dziękujemy ekspertom z jury za ich głosy”.

Opel oferuje Vivaro-e w trzech długościach — 4,6 m (Compact), 4,95 m (Long), i 5,3 m (Extra Long) — oraz w kilku wersjach nadwozia, w tym jako furgon (także z kabiną załogową) oraz platformę z kabiną. W zależności od wersji kubatura przestrzeni ładunkowej Vivaro-e wynosi do 6,6 m3 przy ładowności do 1200 kilogramów. Nabywcy mają do wyboru dwie pojemności akumulatora litowo-jonowego: 75 kWh dla potrzebujących zasięgu do 330 km lub 50 kWh dla użytkowników, którym wystarczy zasięg do 230 km, gdyż korzystają z pojazdu mniej intensywnie. Nowe Vivaro-e kontynuuje historię sukcesów Opla w plebiscycie IVOTY. Opel Combo Cargo zdobył ten tytuł w 2019 r. A kompaktowy van, obok nowej generacji dużego Movano, już wkrótce uzupełni portfolio zelektryfikowanych lekkich użytkowych Opli.

Początek strony