Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

W pełni elektryczna chłodnia skrzyniowa z elektrycznym agregatem chłodniczym i osią z generatorem jest w praktycznym zastosowaniu w Holandii.

Przedstawiciele wypożyczalni TIP, dostawca usług logistycznych Cornelissen i sieć supermarketów Albert Heijn odbierają S.KOe w celu zapewnienia bezemisyjnej i cichej dostawy do supermarketów Albert Heijn w Holandii.

Przedstawiciele firm TIP, Albert Heijn i dostawca logistyki transportowej Cornelissen spotkali się niedawno w Schmitz Cargobull we Vreden, aby przekazać pojazd szczególnego rodzaju. To prototyp naczepy elektrycznej S.KOe, która będzie dostarczała do supermarketów Albert Heijn.
„Wybraliśmy ten pojazd, ponieważ większość naszego transportu odbywa się w śródmiejskim ruchu dystrybucyjnym, a także obsługujemy trasy między różnymi centrami dystrybucji. W wielu holenderskich miastach transport dystrybucyjny charakteryzuje się „strefami zerowej emisji” w centrach miast, które będą działały od 2025 r. Schmitz Cargobull oferuje rozwiązanie z całkowicie elektryczną skrzynią chłodniczą S.KOe, dzięki czemu możemy bez problemu kontynuować jazdę w centrach miast z elektryczną lodówką w połączeniu z bezemisyjnym ciągnikiem siodłowym, ” wyjaśnia Peter Leegstraten, Transport Manager Expertise w firmie Albert Heijn.
Pojazd to S.KOe COOL SMART z osią elektryczną i elektrycznym agregatem chłodniczym ze zintegrowaną elektroniką i systemem akumulatorowym. Całkowicie elektryczna jednostka chłodnicza S.CUe jest przeznaczona do bezemisyjnego chłodzenia i ogrzewania ładunku. Znajduje to odzwierciedlenie w chłodzeniu (do 15 900 W) i mocy grzewczej (9100 W) bez ograniczeń. W tym celu zamiast zbiornika oleju napędowego na ramie montuje się akumulatory.
Ponadto pojazd jest wyposażony w zelektryfikowaną oś przyczepy Schmitz Cargobull, która między innymi odzyskuje energię podczas procesów hamowania, a tym samym skraca czas ładowania akumulatora za pośrednictwem sieci energetycznej.
System telematyczny TrailerConnect firmy Schmitz Cargobull jest standardowo zintegrowany z pojazdem i może być używany do monitorowania stanu naładowania akumulatora, pozostałego zasięgu i pozostałego czasu ładowania za pośrednictwem portalu telematycznego.

Na zdjęciu: przekazanie nowego S.KOe COOL SMART podczas dostawy pojazdu we Vreden: Alwin Lürwer, kierownik ds. kluczowych klientów Schmitz Cargobull; Eric Visser, dyrektor Verhuur & Leasing Benelux TIP Trailer Service; Daniello Cohen, starszy kierownik ds. zaopatrzenia w Europie TIP Trailer Service; Peter Leegstraten, Kierownik Ekspertyz Transportowych Albert Heijn; Alannah van 't Hoenderdaal, specjalista ds. transportu Albert Heijn; Marco Pikkemaat, kierownik floty Cornelissen Group; Jörg Irsfeld, dyrektor International Key-Account Management Schmitz Cargobull AG.

 

Początek strony