Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

GEODIS sfinalizował przejęcie PEKAES po uzyskaniu zgody organu regulacyjnego. Ta transakcja konsoliduje sieć GEODIS w Polsce i Europie Wschodniej.

„Z przyjemnością witamy klientów, pracowników i kierownictwo PEKAES w Grupie GEODIS”, ogłosiła Marie-Christine Lombard, dyrektor generalna GEODIS. „To przejęcie dla rozwoju Grupy, jest ważnym krokiem w kierunku osiągnięcia celów określonych w naszym „Planie strategicznym 2023 ”. GEODIS ma teraz zwiększoną obecność na trzecim co do wielkości rynku logistycznym w Europie.”
„Ta operacja pozwoli nam rozwinąć naszą sieć transportu paletowego w całej Europie, ponieważ rozwijamy również nasze umiejętności na polskim rynku krajowym ”- wyjaśnia Olivier Royer, wiceprezes GEODIS ds. tansportu drogowego ”.
„Otwieramy nowy rozdział w historii PEKAES. Daje wiele możliwości naszym klientom. Z przyjemnością dołączyliśmy do grupy GEODIS, z którą podzielamy zaangażowanie w pomoc naszym klientom i przezwyciężanie ograniczeń logistycznych ”- powiedział Maciej Bachman, Prezes Zarządu PEKAES.
GEODIS zatrudnia obecnie prawie 1500 pracowników w 29 lokalizacjach w Polsce, w tym w około dwudziestu rozproszonych hubach.
W 2019 roku GEODIS zatrudniał ponad 41000 pracowników na całym świecie i
wygenerował sprzedaż w wysokości 8,2 miliarda euro.

PEKAES zatrudnia ponad 1200 pracowników w 20 oddziałach w Polsce, 3 terminalach kolejowych i 6 magazynach logistycznych.


Początek strony