Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Pod koniec zeszłego roku na ulice Warszawy wyjechało 6 nowych ambulansów zbudowanych na bazie Fiatów Ducato.

Pojazdy zostały zakupione przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SPZOZ w Warszawie i przekazane stacjom zespołów wyjazdowych stołecznych ratowników medycznych do niesienia pomocy pacjentom chorym na Covid-19.

Wojewódzka Stacja „Meditrans” SPZOZ w Warszawie to jeden z największych w Polsce publicznych zakładów opieki zdrowotnej, który świadczy usługi z zakresu pomocy doraźnej. Codziennie pod opieką ma nawet 4,5 miliona ludzi, którzy żyją i pracują w stolicy. Jak podaje WSPRiTS „Meditrans" od początku pandemii liczba interwencji znacząco się zwiększyła, oprócz codziennych interwencji do obowiązków ratowników medycznych doszły niekończące się transporty chorych na Covid-19 do szpitali. Te wymagają większej liczby ambulansów, a „nowe karetki to prezent nie tylko dla warszawiaków, ale i dla członków zespołów ratownictwa medycznego, które będą w nich pracować.

Dyrektor „Meditrans”, Karol Bielski, dodaje: „Mamy w tej chwili taką sytuację, że w trakcie pandemii musimy dbać również o wyposażenie, nie tylko o środki ochrony indywidualnej, o odpowiednią gratyfikację dla ratowników medycznych, którzy codziennie udzielają pomocy na ulicach Warszawy, ale też i odpowiednie warunki pracy w postaci ambulansów. Teraz mamy sześć nowych ambulansów w pełni wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt, czyli najnowsze możliwie dostępne technologie w zakresie teletransmisji z defibrylatorów, respiratory, również urządzenia do kompresji klatki piersiowej.

Karetki powstały na bazie samochodów Fiat Ducato fabrycznie wyposażonych w najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, a zabudowę Ducato wykonała firma AMZ-Kutno S.A., która doposażyła je do poziomu najbardziej zaawansowanych ambulansów typu C. Każdy pojazd jest wyposażony w najnowszej generacji sprzęt medyczny: defibrylator transportowy z możliwością teletransmisji. W karetkach znalazły się także profesjonalne urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej.

W ślad za pierwszymi 6 Fiatami Ducato wydanych zostało kolejnych 10, które już niedługo zobaczymy na stołecznych ulicach.

 

Początek strony