Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Podwaliny pod firmę DAF położono w 1928 roku wraz z Fabryką Maszyn Hub van Doorne. A nowy DAF XG +  stanowi podstawę specjalnej edycji modelu, upamiętniającej „75-lecie produkcji samochodów ciężarowych DAF”.

Ciężarówka jest wyposażona w mocny silnik PACCAR MX-13 (480 KM/355 kW), który opcjonalnie można wyposażyć w hamulec silnikowy MX Engine Brake, znany jako najmocniejszy hamulec silnikowy w branży pojazdów ciężarowych.

Aby zapewnić optymalną wydajność, każdy pojazd jest wyposażony w pełny zestaw aerodynamiczny, obejmujący deflektory, błotniki i listwy progowe. W połączeniu z cyfrowym systemem wizyjnym DAF i kamerami cyfrowymi Corner Eye (montowanymi w standardzie) gwarantuje to najlepszą aerodynamikę i  oszczędność paliwa.

Model edycji specjalnej wyposażony jest w luksusowe, podgrzewane, obrotowe fotele ze skórzaną tapicerką. Wysokiej klasy system audio z 8 głośnikami zawiera subwoofer zapewniający niezrównane wrażenia dźwiękowe. I oczywiście wspaniałe łóżko relaksacyjne o szerokości 80 centymetrów jest również standardem w tym wyjątkowym XG + .

Każda ciężarówka z tej serii jest wyposażona w atrakcyjny „pakiet kierowcy”, który obejmuje między innymi blokadę nocną DAF, kuchenkę mikrofalową, kompletny zestaw luksusowych dywaników i dobrze wypełnioną torbę z gadżetami.

Edycja specjalna z okazji „75-lecia produkcji pojazdów ciężarowych DAF” jest pomalowana na stylowy srebrny metaliczny kolor z unikalnymi czarno-żółtymi paskami oznaczającymi kamień milowy w produkcji firmy DAF. Dopełnieniem całości są felgi Alcoa Dura-Bright.

Tę wyjątkową edycję specjalną można zamawiać już teraz, a dostawa będzie dostępna po lecie.

 

 

 

Początek strony