Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Dwa eActrosy 600  wyruszyły z Frankfurtu nad Menem do najszerszego testu  w historii Mercedes-Benz Trucks. Pokonują ponad 13 000 kilometrów przez ponad 20 krajów.

Celem „ eActros 600 European Testing Tour 2024” jest, aby dwa niemal seryjne prototypy nowego elektrycznego flagowca eActros 600 przejechały przez ponad 20 krajów europejskich, pokonując ponad 13 000 kilometrów każdy z łączną masą  40 ton. Do najważniejszych punktów podróży długodystansowymi ciężarówkami z napędem akumulatorowym należeć będą najbardziej wysunięte na północ i południe punkty Europy kontynentalnej: Przylądek Północny w Norwegii i Tarifa w Hiszpanii.

Podróż  przebiega przez Niemcy, Danię, Szwecję, Norwegię, Finlandię, Estonię, Łotwę, Litwę, Polskę, Czechy, Austrię, Słowację, Węgry, Chorwację, Słowenię, Włochy, Monako, Francję, Hiszpanię, Portugalię, Belgię, Holandię i Luksemburg.

Elektryczne samochody były już na Nord Kapp i zbliżają się do Polski.

W czasie testu  sprawdzane jest zużycie energii na bardzo zróżnicowanej topograficznie trasie, ale jednocześnie pilnuje się zasady by ładować baterie na publicznych stacjach ładowania. Np takiej jak ta na zdjęciu w Finlandii.

Początek strony