Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Schmitz Cargobull AG nabył większościowy pakiet udziałów w Atlantis Global System (AGS), wiodącym hiszpańskim producencie rozwiązań telematycznych do monitorowania i konserwacji łańcucha chłodniczego.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom telematycznym firma AGS jest reprezentowana w większości z 50 największych firm zajmujących się transportem towarów w kontrolowanej temperaturze w Hiszpanii.

Dzięki temu przejęciu Schmitz Cargobull, największy europejski producent naczep, we współpracy z AGS, będzie nadal umacniał swoją pozycję lidera w zakresie najnowocześniejszego systemu telematycznego dla naczep chłodni. System spełniający najwyższe wymagania w transporcie chłodniczym i w całym łańcuchu chłodniczym.

System telematyczny AGS dostarczający w czasie rzeczywistym dane dotyczące chłodzenia będzie dostępny od razu dla wszystkich naczep chłodni Schmitz Cargobull produkowanych w fabryce w Saragossie. Dane z systemu telematycznego TrailerConnect®, który Schmitz Cargobull integruje standardowo we wszystkich swoich naczepach, będą również udostępniane na platformie telematycznej AGS. Na życzenie klienta dane telematyczne z systemu AGS będą dostępne w portalu Schmitz Cargobull TrailerConnect®.

Atlantis Global System, AGS, pozostanie niezależnym specjalistą w zakresie łańcucha chłodniczego w ramach Grupy Schmitz Cargobull i będzie nadal niezależnie działać na rynku, aby zapewnić klientom najlepszą obsługę.

Założyciel Rafael del Pino, który nadal będzie dyrektorem generalnym AGS, wyjaśnia: „Partnerstwo ze Schmitz Cargobull to ważny krok w kierunku wzmocnienia i dalszego rozwoju rozwiązań opracowanych przez AGS w Hiszpanii. Oferuje doskonałą okazję do promowania nowych produktów i dalszego rozwoju zaawansowane rozwiązania do zarządzania flotą.”

Naczepy chłodnie Schmitz Cargobull mają już najlepsze globalne połączenie na rynku, a w połączeniu z technologią opracowaną przez AGS umożliwią także integrację naczepy z systemem logistycznym klienta. Lepszy przegląd całego łańcucha chłodniczego wyróżnia tę firmę na tle konkurencji.

Aby uczcić współpracę, Schmitz Cargobull i AGS oferują specjalny pakiet powitalny dla klientów w Hiszpanii. Wraz z zabudową chłodniczą Schmitz Cargobull, telematyka TrailerConnect® i inteligentny rejestrator temperatury AGS (termograf) zostaną połączone z agregatami chłodniczymi firmy Schmitz Cargobull i innych producentów. Kompletny pakiet zostanie wyprodukowany i zainstalowany w nowym zakładzie Schmitz Cargobull w Saragossie, a Schmitz Cargobull przejmie pełną odpowiedzialność za bezproblemową integrację.

 

Podpis: od lewej: Marnix Lannoije, CTO Schmitz Cargobull, Rafael del Pino, dyrektor generalny AGS, Andreas Schmitz, dyrektor generalny Schmitz Cargobull, Stefan Grawe, szef działu rozwoju i zarządzania projektami EG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Początek strony