Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Nowy pawilon zapewnia klientom  wciągające wrażenia i obszerne informacje na temat elektrycznych pojazdów. Experience World jest częścią szerokiego cyklu wydarzeń w zakładzie Wörth .

Mercedes-Benz Trucks pod wieloma względami rozpoczyna nową erę w branży transportowej dzięki Mercedes-Benz eActros 600, który jest specjalnie przeznaczony do długodystansowego transportu akumulatorowo-elektrycznego, którego rozpoczęcie produkcji seryjnej planowane jest na koniec 2024 roku. Te atrybuty charakteryzują nie tylko sam pojazd, ale także specjalnie zbudowany eActros 600 Experience World w Centrum Klienta w Wörth . Tutaj klienci Mercedes-Benz Trucks mogą obejrzeć w pełni elektryczną ciężarówkę w szerokiej gamie formatów medialnych, które dostarczają wszystkich ważnych informacji o pojeździe i powiązanych usługach. Jednocześnie pawilon umożliwia wgląd w historię Mercedes-Benz Trucks i fabryki w Wörth.

Stina Fagerman, dyrektor ds. marketingu, sprzedaży i usług w Mercedes-Benz Trucks: „Nowoczesny eActros 600 Experience World jest czysto wizualnym odzwierciedleniem naszych aspiracji, aby dzięki innowacyjnym produktom i usługom zapewnić zrównoważoną mobilność jutra. Jednocześnie nasza pawilon prezentuje eActros 600 jako część zintegrowanego rozwiązania umożliwiającego rozpoczęcie przygody z e-mobilnością.”

Celowo zaprojektowany jako kontrapunkt dla Centrum Obsługi Klienta Wörth , eActros 600 Experience World ucieleśnia mobilność przyszłości i ma reprezentować zmianę paradygmatu z oleju napędowego na elektryczny. Organiczne krzywizny, biały kolor i naturalne materiały symbolizują lokalnie neutralny pod względem emisji CO 2 drogowy transport towarowy w najbliższej przyszłości. Ten wolnostojący, samonośny pawilon jest zbudowany z trwałego drewna i dzięki swojemu zaokrąglonemu kształtowi zapewnia uderzający kontrast w stosunku do bardziej konwencjonalnie prostokątnego Centrum Obsługi Klienta. Krzywe ścian pawilonu w naturalny sposób nakładają się na siebie, a w kompaktowym wnętrzu zlewa się kilka tematycznych wysp. Ogólny wygląd pawilonu, zaprojektowanego z materiałów takich jak płyta pilśniowa, stal nierdzewna, guma i szkło, charakteryzuje się przejrzystym wyglądem, dzięki czemu stanowi idealne otoczenie dla nowego eActrosa 600, który wyznacza nowe standardy między innymi dzięki swojej czystej konstrukcji .

Wizyta w świecie eActros 600 Experience rozpoczyna się w kinie od krótkiego filmu promocyjnego o Mercedes-Benz Trucks i fabryce w Wörth . Następnie znajduje się stacja z dużymi ekranami dotykowymi, na której odwiedzający mogą poznać różne aspekty e-mobilności i eActrosa 600 – ze szczególnym naciskiem na komfort i design, rentowność, zrównoważony rozwój i usługi takie jak eConsulting . Na zewnątrz na 23-metrowej ścianie LED wyświetlanych jest kilka niesamowitych filmów o eActrosie 600. Wreszcie główną atrakcją pawilonu jest sam pojazd, prezentowany w otwartym półkolu o powierzchni 120 metrów kwadratowych, ze ścianą LED i instalacją oświetleniową.

W eActros 600 Experience World znajduje się także strefa konsultacji, tymczasowa przestrzeń do pracy dla klientów oraz przestrzeń na wystawy specjalne. Pawilon przeznaczony jest do długotrwałego użytkowania i można go programować w oparciu o zmieniającą się tematykę.

Świat eActros 600 Experience World można zwiedzać w stałych godzinach otwarcia Centrum Klienta w fabryce Mercedes-Benz w Wörth . Jest częścią kompleksowej koncepcji doświadczenia i komunikacji dla klientów Mercedes-Benz Trucks. Obejmuje to także doświadczenie w prowadzeniu eActrosa 600 na wybranych trasach w południowo-zachodnich Niemczech dla klientów z całej Europy przez około 18 miesięcy , a także wycieczki z przewodnikiem po parku ładowania eTruck i największym na świecie zakładzie montażowym Mercedes-Benz  w Wörth .

 

Początek strony