Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

IVECO S-Way został uhonorowany prestiżową nagrodą Red Dot Award: Product Design 2024.To jeden z największych konkursów projektowych na świecie. 

Nagroda Red Dot Award, zyskała ugruntowaną pozycję jednego z najbardziej poszukiwanych wyróżnień, przyznawanych przez panel jury składający się z około 40 międzynarodowych ekspertów, którzy spotykają się co roku w celu wyłonienia najlepszych produktów roku. Cechy, które sędziowie biorą pod uwagę w swojej decyzji, to funkcjonalność produktu, jego estetyka, łatwość użycia, zrównoważony rozwój i odpowiedzialność. W tym roku jury uhonorowało pojazd IVECO S-Way z roku modelowego 24 za jakość projektu, szczególnie zwracając uwagę na to, jak „ możliwość dostosowania podkreśla zalety tej ciężarówki w klasie premium, podczas gdy staranny projekt deski rozdzielczej jest przekonujący”.
„ Jesteśmy zachwyceni, że jury nagrody Red Dot Award doceniło nasz projekt zorientowany na klienta, który odzwierciedla najwyższą jakość IVECO S-Way i skutecznie łączy estetykę, funkcjonalność i innowacyjność ” – mówi Marco Armigliato , dyrektor ds. wzornictwa przemysłowego w Grupie Iveco . „ Konstruując przedni grill, skupiliśmy się na zapewnieniu wrażenia premium i w pełni konfigurowalnej kombinacji kolorów , aby dać naszym klientom możliwość personalizacji pojazdu w celu dopasowania do tożsamości marki ich floty. Wewnątrz kabiny projekt przestrzeni do jazdy i życia został ukształtowany dla kierowcy i jego czynności. Każdy element deski rozdzielczej został dokładnie przestudiowany. Na przykład projekt graficzny Digital Cockpit został opracowany tak, aby zapewnić najlepszą równowagę pomiędzy najnowocześniejszą estetyką a optymalną czytelnością.

Nagrodzony IVECO S-Way, wprowadzony na rynki międzynarodowe w listopadzie 2023 r., „narodził się i zbudował wokół klienta”. Wnętrze kabiny zaprojektowano z myślą o zapewnieniu najwyższej jakości wrażeń życiowych na pokładzie, charakteryzując się doskonałą ergonomią, konfigurowalną deską rozdzielczą z możliwością wyboru materiałów i kolorów oraz w pełni cyfrowym kokpitem z zestawem wskaźników TFT, systemem informacyjno-rozrywkowym i kamerami zastępującymi lusterka. 
Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 24 czerwca w Muzeum Red Dot w Essen w Niemczech.

Początek strony