Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Accelera by Cummins, Daimler Trucks  US  i PACCAR zakończyły tworzenie spółki joint venture, obecnie znanej jako Amplify Cell Technologies, w celu lokalizacji produkcji ogniw akumulatorowych i łańcucha dostaw akumulatorów w Stanach Zjednoczonych.

Ta strategiczna współpraca przyczyni się do rozwoju technologii o zerowej emisji w elektrycznych pojazdach użytkowych i zastosowaniach przemysłowych. Amplify wkrótce rozpocznie budowę fabryki o mocy 21 gigawatogodzin (GWh) w hrabstwie Marshall w stanie Missouri, z potencjałem dalszej rozbudowy w miarę wzrostu popytu. Oczekuje się, że fabryka utworzy ponad 2000 stanowisk pracy w przemyśle wytwórczym w USA, a rozpoczęcie działalności produkcyjnej planuje się na rok 2027.

Amplify Cell Technologies mianowała Kela Kearnsa na nowego dyrektora generalnego. Kearns będzie liderem Amplify w produkcji zróżnicowanych ogniw akumulatorów litowo-żelazowo-fosforanowych (LFP), które tworzą wartość dla klientów pojazdów użytkowych w Ameryce Północnej. 
Accelera , Daimler Truck i PACCAR posiadają po 30 procent udziałów w przedsiębiorstwie. EVE Energy jest partnerem technologicznym posiadającym 10% udziałów i wnosi do przedsięwzięcia swoją wiodącą w branży wiedzę specjalistyczną w zakresie projektowania i produkcji ogniw akumulatorowych. EVE Energy jest światowym liderem technologii w produkcji ogniw akumulatorowych LFP dla przemysłu samochodowego.

„Rozwiązania Cummins w zakresie zasilania stanowią serce gospodarki i mamy obowiązek dekarbonizacji w sposób spełniający różnorodne potrzeby naszych klientów w obliczu transformacji energetycznej” – powiedziała Jennifer Rumsey, prezes i dyrektor generalny Cummins Inc. „ Amplify Cell Technologies umożliwi Accelera by Cummins i naszym partnerom dostarczanie rozwiązań, które najlepiej służą naszym klientom i planecie. To znaczący krok naprzód, ponieważ wprowadzamy naszą branżę w następną erę inteligentniejszej i czystszej energii”.

„Technologie Amplify Cell umożliwią firmie PACCAR zaoferowanie klientom ekonomicznych, najwyższej jakości elektrycznych układów napędowych z akumulatorami, które spełnią ich potrzeby operacyjne i ekologiczne” – powiedział Preston Feight, dyrektor generalny PACCAR. 
John O'Leary, prezes i dyrektor generalny Daimler Truck North America, powiedział: „Dla Daimler Truck ścisła koncentracja na kosztach i inteligentna alokacja kapitału to kluczowe dźwignie sukcesu na drodze do prawdziwie zrównoważonego transportu. To partnerstwo umożliwia osiągnięcie korzyści skali wykraczających poza Daimler Truck. Jest to kluczowy element naszej strategii industrializacji akumulatorów, zapewniający naszym klientom dostęp do odpowiedniej technologii ogniw akumulatorowych po odpowiednich kosztach i we właściwym czasie”.

Accelera by Cummins, Daimler Truck i PACCAR przodują w przejściu sektora pojazdów użytkowych na technologie o zerowej emisji. Partnerzy zobowiązują się do redukcji emisji gazów cieplarnianych zgodnie z Porozumieniem Klimatycznym z Paryża.

 

Początek strony