Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Ford Pro, marka CV,   zlecił sporządzenie raportu, aby lepiej zrozumieć szerszy europejski krajobraz samochodów dostawczych, obejmujący 23 miliony MŚP, w tym właścicieli-operatorów, którzy stanowią 99% przedsiębiorstw w Europie.

Uznanie wartości biznesowej elektryfikacji przez małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) może przyspieszyć wdrażanie pojazdów elektrycznych i znacząco wpłynąć na produktywność przedsiębiorstw i europejską gospodarkę. Jednak ładowanie pozostaje problemem.

Oto kluczowe wnioski z raportu zleconego przez Ford Pro: The Economics of Commercial Van Usage Across Europe 2024, opublikowanego przez Centrum Badań nad Ekonomią i Biznesem ( Cebr ). 1

W raporcie szacuje się, że w 2023 r. przedsiębiorstwa powiązane z furgonetkami w UE i Wielkiej Brytanii wniosły wkład w wysokości około 1 biliona euro, co oznacza wzrost o 6,5% od 2021 r. i 27,4% od 2017 r. Na tej podstawie, gdyby przedsiębiorstwa korzystające z samochodów dostawczych były państwem członkowskim UE byłyby szóstym co do wielkości pod względem PKB. W UE szacunkowo 14,1 miliarda euro (1,6 procent) tej działalności wsparto elektrycznymi samochodami dostawczymi.

Początkowo uważano, że za przyjęciem komercyjnych pojazdów elektrycznych odpowiadają większe firmy posiadające menedżerów flot i korporacyjne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju. Obecnie MŚP coraz częściej decydują się na pojazdy elektryczne, ponieważ dostrzegają znaczące korzyści biznesowe. Ankieta przeprowadzona wśród ponad 1000 kierowców samochodów dostawczych wykazała, że firmy te już realizują znaczne oszczędności w kosztach energii, a także poprawiają swoją produktywność i działanie dzięki technologii wspomagającej. Nawet użytkownicy, którzy nie korzystają z pojazdów elektrycznych, rozważają zmianę w ciągu 5 lat, chociaż ładowanie pozostaje problemem.

„Od prawie 60 lat pomagamy małym firmom w budowaniu gospodarek Europy, ale największa szansa na poprawę ich dyspozycyjności i produktywności stoi przed nami” – powiedział Hans Schep, dyrektor generalny Ford Pro na Europę. „Kwiaciarnie, hydraulicy i piekarze odegrają wiodącą rolę w przeniesieniu adopcji pojazdów elektrycznych na wyższy poziom, a my zapewnimy tym małym firmom wsparcie w zakresie ładowania dużych flot, oprogramowania i serwisowania, aby mogły elektryzować się w sposób, który najlepiej ma sens dla nich."

Rozwiązania Ford Pro pomagają operatorom decydować, kiedy i jak wprowadzić elektryczność oraz zmaksymalizować korzyści dla swojej działalności. Oferta Forda Pro obejmuje kompleksową gamę samochodów dostawczych elektrycznych i hybrydowych typu plug-in, wspieranych przez rozwiązania zwiększające produktywność, takie jak oprogramowanie do zarządzania pojazdami i flotą, rozwiązania w zakresie ładowania, serwisowanie i kompleksowe finansowanie. W zeszłym tygodniu Ford Pro ogłosił wprowadzenie zintegrowanego rozwiązania do ładowania w domu, zaprojektowanego z myślą o potrzebach biznesowych.

Początek strony