Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Renault Trucks przygotowuje się do otwarcia punktu usługowego o innowacyjnej koncepcji, który będzie zlokalizowany w hotelu Urban Logistics (ULH) w Lyonie-Gerland.

Ten punkt usługowy, znany jako Renault Trucks City, posiada wszystkie cechy tradycyjnego warsztatu Renault Trucks, z tą różnicą, że będzie zlokalizowany w samym sercu miasta. Otwarcie tego warsztatu jest częścią strategii Renault Trucks mającej na celu uwzględnienie wszystkich aspektów ekosystemu logistyki miejskiej. Producent dba o to, aby być pod ręką na każdym etapie łańcucha logistycznego.

Urban Logistics Hotel (ULH) w Lyonie-Gerland, centrum logistyczne zaprojektowane do zarządzania dystrybucją towarów w mieście, otworzy swoje podwoje pod koniec marca 2024 roku w porcie Edouard Herriot. Centrum będzie pełniło rolę centralnego węzła, rozładowując i sortując towary, a następnie przestawiając je w niskoemisyjnych pojazdach, umożliwiając niskoemisyjne dostawy dostosowane do ograniczeń miejskich . W Lyonie ULH będzie działać wielu specjalistów w dziedzinie transportu i logistyki, w tym Renault Trucks, które zbudowało tam nowy rodzaj punktu usługowego.

Renault Trucks City będzie świadczyć lokalne usługi konserwacyjne i naprawcze klientom obsługującym elektryczne ciężarówki i lekkie pojazdy użytkowe o średniej ładowności w centrum Lyonu . Ten warsztat posiadający certyfikat E-Tech, będący częścią dealera Corbas należącego do Renault Trucks , będzie zatrudniał dwóch techników i będzie mógł pomieścić jednocześnie dwie ciężarówki. Posiada również obszar przeznaczony do serwisowania rowerów towarowych Kleuster , montowanych przez Renault Trucks w Vénissieux .

Jeśli pojazd będzie wymagał dłuższego lub bardziej skomplikowanego serwisu, zostanie zabrany do warsztatu Corbas . Renault Trucks City w Lyonie będzie oferować także usługi wynajmu pojazdów krótko- i średnioterminowych.

Projekt ten odzwierciedla ogólną strategię producenta, która ma na celu optymalizację wszystkich aspektów ekosystemu logistyki miejskiej, patrząc na niego całościowo. Obejmuje to oferowanie szerokiej gamy pojazdów elektrycznych i usług dostosowanych do ograniczeń dystrybucji miejskiej; zachęcanie do transferu modalnego; eksperymentowanie z mobilnymi i modułowymi rozwiązaniami szafek; oraz optymalizacja wzorców logistyki i systemów załadunku i rozładunku.

Ten początkowy eksperyment we Francji jest prekursorem innych podobnych inicjatyw Renault Trucks, przy czym rozważane są projekty w Paryżu, Marsylii i Holandii, gdzie dystrybutor Renault Trucks, Bluekens , niedawno otworzył obszar przeznaczony dla rowerów towarowych i usług ostatniej mili dla przewoźników .

 

Początek strony