Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Volkswagen Samochody Użytkowe robi światową premierę nowego ID. Buzz GTX  o mocy 250 kW (340 KM).

„Najmocniejszy Bulli wszechczasów, z dwoma rozstawami osi i dwoma rozmiarami akumulatorów, dostępny w wersji 5-, 6- lub 7-miejscowej oraz ze standardowym napędem na wszystkie koła – zapewniający optymalną siłę uciągu i przyczepność w każdej sytuacji na drodze. To naprawdę powinno się nazywać ID. Buzz GTXXL! Oznacza to, że rok 2024 rozpoczyna się naprawdę dobrze” – mówi Lars Krause, członek zarządu odpowiedzialny za sprzedaż i marketing w Volkswagen Samochody Użytkowe.

ID. Buzz GTX ma na pokładzie nowy akumulator 79kWh (netto) w wersji ze standardowym rozstawem osi. Wersja z większym rozstawem osi (plus 250 mm) jest zawsze zasilana także nowym akumulatorem o pojemności 86 kWh (netto). Obydwa modele GTX  są standardowo wyposażone w napęd na wszystkie koła 4MOTION i przyspieszają od 0 do 100 km/h w zaledwie 6,5 sekundy (prognoza). Przedsprzedaż na ID. Buzz GTX wystartuje latem.

Ofensywa produktowa: Volkswagen Samochody Użytkowe wprowadzi na rynek w 2024 roku wiele nowych modeli. Na dorocznej konferencji prasowej w Hanowerze Lars Krause powiedział: „Po pierwsze, jest New California , czekałem na światową premierę tego lata, odkąd w zeszłym roku zaprezentowaliśmy samochód koncepcyjny. Po drugie, mamy nowego Transportera  , który jest następcą legendarnego T6.1. Ale dzisiaj chodzi o zupełnie inną grę w piłkę. Mianowicie ten fantastyczny pojazd: nowy ID. Buzz GTX.”

Elektryczny napęd na wszystkie koła: nowy ID. Buzz GTX wyposażony jest w dwa elektryczne silniki napędowe. Silnik o mocy 80 kW napędza oś przednią, a silnik o mocy 210 kW napędza oś tylną – razem tworzą one napęd na wszystkie koła. Prędkość maksymalna modeli GTX jest elektronicznie ograniczona do 160 km/h. 

ID. Buzz GTX charakteryzuje się zindywidualizowanym przodem. Zderzak w stylu GTX z czarną kratką wlotu powietrza o strukturze plastra miodu i nowymi bocznymi elementami nawiewów powietrza również zapewniają dynamiczny, charakterystyczny wygląd. Nowe światła do jazdy dziennej są zintegrowane ze zderzakiem po lewej i prawej stronie. Wszystkie czarne elementy nadwozia, takie jak nowa kratka wlotu powietrza, elementy kierownic powietrza, napis GTX i obudowy lusterek zewnętrznych, są wykończone w kolorze czarnym o wysokim połysku. Ponadto 20-calowe felgi aluminiowe Solna stanowią standardowe wyposażenie. Wyłącznie dla modelu ID oferowany jest nowy lakier w kolorze Cherry Red. Buzz GTX. 

Volkswagen  dostosował również wyposażenie wnętrza. Ciemne odcienie podkreślają sportowy charakter najmocniejszego ID. Buzz. Fotele zostały ozdobione pokrowcami z czarnego mikropolaru ArtVelours Eco z nowym wzorem w romby, a także czerwonymi kontrastującymi szwami i czerwoną lamówką. Charakterystycznym elementem wielofunkcyjnej kierownicy są czerwone hafty, które udoskonalono czerwoną aplikacją na środkowym obramowaniu i zintegrowanym z nią chromowanym napisem GTX.

W modelach GTX zostanie uwzględniona istotna aktualizacja sprzętu i oprogramowania dla tej linii produktów. Nowością na pokładzie jest wyświetlacz przezierny (opcja) oraz systemy informacyjno-rozrywkowe nowej generacji (w standardzie) z nową nawigacją po menu i grafiką oraz szybką mocą procesora. Ekran dotykowy systemu ma teraz przekątną 12,9 cala zamiast 12,0 cali (przekątna 33 cm zamiast 30 cm). Nowością jest także podświetlany pasek dotykowy do regulacji temperatury i głośności.

Lista opcji i dodatków jest długa. 

 

Początek strony