Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

FPT Industrial, marka Grupy Iveco zajmująca się produkcją  układów napędowych, osiągnęła kolejny kamień milowy w swojej fabryce w Kordobie (Argentyna), produkując 200 000 silników.

Powstała w 2012 roku fabryka w Cordobie zajmuje się produkcją układów napędowych do pojazdów drogowych i terenowych, maszyn rolniczych i budowlanych oraz zespołów prądotwórczych.

Na dwóch liniach montażowych produkowane są średniej wielkości modele NEF wraz z ciężkimi silnikami Cursor 9, 10, 11 i 13, przy czym silnik o numerze 200 000 to mocny Cursor 13 Euro VI kierowany do Brazylii. Tak naprawdę zakład jest nie tylko ważnym ośrodkiem produkcyjnym w kraju, ale wyróżnia się także jako eksporter: w przypadku Cursora 100% produkowanych silników trafia do Brazylii.

Do głównych klientów FPT Industrial w Argentynie należą CNH Industrial, Palmero i Caiman w zakresie sprzętu rolniczego i budowlanego; IVECO do lekkich, średnich i ciężkich pojazdów użytkowych; oraz Himoinsa , Elektrogen, Powgen i Casa Fenk w segmencie agregatów prądotwórczych.

Nowo skalibrowany na rynek brazylijski, FPT Industrial Cursor 13 Common Rail e-VGT oferuje wysoką niezawodność w transporcie ładunków. Ponadto wprowadza nową czterostopniową strategię działania hamulca silnikowego, zapewniającą większe bezpieczeństwo hamowania i maksymalną moc hamowania wynoszącą 610 KM na 4. stopniu, co oznacza wzrost o 150 KM w porównaniu z pojazdami Euro V.

Fabryka w Kordobie jest także punktem odniesienia Grupy Iveco dla DOT (Driving Operations Together), programu zorientowanego na wyniki, którego celem jest optymalizacja operacji na całym świecie i promowanie zrównoważonego rozwoju we wszystkich produktach i procesach, przy jednoczesnym zwiększeniu produkcji krajowej i rentowności firmy.

 

Początek strony