Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

TRP, prywatna marka części zamiennych PACCAR Parts do wszystkich marek i modeli samochodów ciężarowych, przyczep i autobusów, obchodzi 30-lecie sukcesów.

TRP oferuje  ponad 157 000 części za pośrednictwem globalnej sieci składającej się z 18 centrów dystrybucji części i ponad 2300 dealerów DAF, Kenworth i Peterbilt oraz sklepów TRP.

„W ciągu ostatnich 30 lat marka TRP dostarczała cenne, niezawodne części i usługi, na których nasi klienci polegają każdego dnia” – powiedziała Laura Bloch, dyrektor generalna PACCAR Parts i wiceprezes PACCAR. „PACCAR Parts z dumą włącza linię TRP do swojej oferty produktów.”

W oparciu o chęć klientów posiadania jednego punktu sprzedaży części do wszystkich marek samochodów ciężarowych i przyczep, w 1994 roku powstała w Europie firma TRP. Za pośrednictwem dealerów DAF marka zapewniła linię zaufanych, niezawodnych i sprawdzonych części, które odpowiadały szeroką gamę urządzeń dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów. Z biegiem lat program rozszerzył się na cały świat, zapewniając operatorom i flotom kompleksowe rozwiązanie umożliwiające zakup wysokiej jakości części do samochodów ciężarowych, przyczep i autobusów wszystkich marek.

Części TRP można zamówić u dealerów Kenworth, Peterbilt i DAF na całym świecie, przez Internet, a także w dedykowanych sklepach TRP. Sieć sklepów TRP otworzyła swój inauguracyjny sklep w Polsce w 2013 roku.

Obecnie istnieje ponad 300 lokalizacji sklepów TRP w 45 krajach na całym świecie.

Dystrybucja części TRP odbywa się ze strategicznie zlokalizowanych centrów dystrybucyjnych, które zapewniają dostawę z dnia na dzień do sieci dealerów DAF i TRP. Firma DAF centralnie zarządza zapasami dealerów, aby zapewnić najlepszą w branży dostępność części. Aby  wzmocnić dostawy części dla dealerów i klientów firmy DAF w Niemczech, Szwajcarii i wschodniej części Francji, firma PACCAR Parts buduje nowe europejskie centrum dystrybucyjne w Massbach w Bawarii w Niemczech, którego otwarcie zaplanowano na czwarty kwartał bieżącego roku.

Dick Leek, dyrektor generalny PACCAR Parts Europe - „Będziemy kontynuować ultraszybką dostawę wysokiej jakości części od renomowanych dostawców po konkurencyjnej cenie. ."

Jak ważny jest biznes części zamiennych pokazują rosnące obroty Paccar Parts, które wyniosły 4,7 mld USD. Oraz dochód przekraczający miliard.

Początek strony