Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Firma Stellantis ogłosiła  partnerstwo z Kalifornijską Radą ds. Zasobów Powietrznych (CARB), dla osiągnięcia zerowej emisji gazów cieplarnianych do 2038 r., zgodnie z planem strategicznym Dare Forward 2030.

W ramach umowy z CARB firma Stellantis zobowiązała się do rozszerzenia swojego stałego zaangażowania na rzecz wzmocnienia ofensywy elektryfikacji poprzez działania edukacyjne dla amerykańskich konsumentów i dealerów na temat korzyści płynących z pojazdów elektrycznych (EV). Obejmuje to współpracę z firmą Veloz, liderem w promowaniu działań zwiększających świadomość dotyczącą pojazdów elektrycznych, zapewnianie pojazdów elektrycznych po obniżonych cenach organizacjom w społecznościach znajdujących się w niekorzystnej sytuacji oraz wykorzystywanie bieżących wysiłków i przekazanie dodatkowych 10 milionów dolarów na instalację publicznych ładowarek do pojazdów elektrycznych.

„Wspólnie znaleźliśmy korzystne dla obu stron rozwiązanie, które jest dobre dla klienta i dobre dla planety” – powiedział dyrektor generalny Stellantis , Carlos Tavares. „Ta umowa pozwoli uniknąć emisji od 10 do 12 milionów ton gazów cieplarnianych w całym okresie obowiązywania umowy, a także pozwoli naszym klientom w USA w pełni korzystać z naszych zaawansowanych technologii, w tym pięciu pojazdów hybrydowych typu plug-in i dwóch pojazdów wyłącznie elektrycznych”.

Gubernator Kalifornii Gavin Newsom : „Największe i najbardziej wpływowe firmy na świecie rozumieją, że w ten sposób możemy wspólnie walczyć ze zmianami klimatycznymi, i to kolejny przykład przyłączania się sektora prywatnego do Kalifornii, aby pomóc milionom ludzi wsiadać do ekologicznie czystych pojazdów”.

Stellantis sprzedaje obecnie w USA pięć hybryd typu plug-in, w tym najlepiej sprzedające się Jeep Wrangler 4xe, Jeep Grand  Cherokee 4xe, Chrysler Pacifica Hybrid, Dodge Hornet i Alfa Romeo Tonale . Dostępne są również dwa pojazdy w pełni elektryczne – FIAT 500e i Ram ProMaster EV. Spółka planuje wprowadzić w tym roku w USA osiem nowych modeli pojazdów BEV w ramach planowanej oferty obejmującej 48  pojazdów BEV na całym świecie do końca 2024 r.

W ramach planu strategicznego Dare Forward 2030 Stellantis zainwestuje w ciągu dekady ponad 50 miliardów euro w elektryfikację.

 

 

Początek strony