Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Marka Opel przedstawiła  szczegóły dotyczące nowego lekkiego samochodu dostawczego (LCV) Combo. Oprócz przeprojektowanego przodu i nowego cyfrowego kokpitu, kompaktowy van nowej generacji, jest także pierwszym modelem w  segmencie rynku wyposażonym w  reflektory matrycowe LED Intelli-Lux.

Oprócz wersji z napędem elektrycznym, nowy Opel Combo jest dostępny także z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi. Wersja z silnikiem diesla oferuje automatyczną przekładnię jako alternatywę dla manualnej skrzyni biegów. Obie wersje układu napędowego nowego Opla Combo są dostępne w dwóch długościach nadwozia i w opcji z dwoma lub trzema przednimi siedzeniami do wyboru. Ponadto nowy Combo jest dostępny jako 5‑miejscowa wersja z kabiną załogową.

Dzięki charakterystycznemu pasowi przedniemu Opel Vizor, znanemu z najnowszych modeli samochodów osobowych Opla, nowy Opel Combo będzie natychmiast rozpoznawalny. Vizor integruje logo marki z charakterystyczną przednią sygnaturą świetlną .

Nowy Combo jest nie tylko pierwszym samochodem dostawczym marki Opel  wyposażonym w adaptacyjne, nieoślepiające reflektory matrycowe Intelli-Lux LED, ale także pierwszym modelem w swojej klasie wyposażonym w tą technologię. Gdy samochód opuszcza obszar zabudowany, reflektory matrycowe z łącznie 14 elementami LED automatycznie przełączają się w tryb świateł drogowych, ale długość i rozkład snopa światła są stale regulowane. Po wykryciu świateł samochodu jadącego z przodu, system wyłącza poszczególne diody LED, aby odciąć samochód od świateł drogowych i uniknąć oślepiania innych kierowców. Segmenty diodowe są automatycznie ponownie włączane, gdy światła innych pojazdów znikną z „pola widzenia” systemu.

Oprócz optymalnej widoczności w nocy, nowy Opel Combo Electric zapewnia także większy zasięg. Nowy, w pełni elektryczny kompaktowy van, oferujący 3 różne tryby jazdy: Eco, Normal i Power, może teraz pokonać do 330 kilometrów na jednym ładowaniu nowego akumulatora o pojemności 50 kWh (według cyklu mieszanego WLTP2), czyli o 50 km więcej niż jego poprzednik. Silnik elektryczny najnowszej generacji o mocy 100 kW/136 KM i momencie obrotowym 270 Nm, pozwala  osiągnąć prędkość maksymalną 130 km/h. Standardowa ładowarka pokładowa o mocy 7,4 kW (opcjonalnie 11 kW), umożliwia szybkie ładowanie: na publicznej stacji  do 80% pojemności w mniej niż 30 minut.

Nowe systemy informacyjno-rozrywkowe z 10-calowymi kolorowymi ekranami dotykowymi wykorzystują – po raz pierwszy w samochodach dostawczych Opla – zintegrowaną platformę Snapdragon Cockpit Platform firmy Qualcomm Technologies1, oferując ulepszoną grafikę, multimedia, rozpoznawanie obrazów.

Nowością w zakresie bezpieczeństwa jest system Dynamic Surround Vision. System składa się z dwóch kamer, jednej umieszczonej nad tylnymi drzwiami i drugiej pod bocznym lusterkiem po stronie pasażera. Oba obrazy – widok z tyłu podczas jazdy oraz (po aktywacji za pomocą kierunkowskazu) z bocznego martwego pola – są wyświetlane w nowym cyfrowym lusterku wstecznym o wysokiej rozdzielczości.

Dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia szeroka gama aż 18 zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS) – wiele z nich dostępnych jest w ramach standardowego wyposażenia.

 Sprzedaż nowego Opla Combo i Combo Electric rozpocznie się pod koniec bieżącego roku.

 

 

Początek strony