Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Jak duży  gracz w drogowym transporcie towarowym - odpowiedzialnym za 7% emisji CO2 w Europie - może przyczynić się do ograniczenia globalnego ocieplenia? Bruno Blin, prezes Renault Trucks, odpowiada na to pytanie  w siedmioczęściowej internetowej serii „The Good Move, zobowiązanie do dekarbonizacji”.

Premiera miała miejsce 8 listopada. Bruno Blin wyjaśnia, w jaki sposób jego firma organizuje się i wprowadza znaczące zmiany, aby szybko i zdecydowanie zmniejszyć swój ślad węglowy.

„Globalne ocieplenie stało się rzeczywistością i każdy z nas z osobna ponosi odpowiedzialność za swoje decyzje i działania. Co to oznacza dla mnie, prezesa Renault Trucks, firmy produkującej ciężarówki jeżdżące po drogach całego świata?”. Takimi słowami Bruno Blin rozpoczyna serię „The Good Move, zobowiązanie do dekarbonizacji.”

Transport drogowy rzeczywiście odpowiada za 7% całkowitej emisji CO2 w Europie, co czyni go kluczowym sektorem w walce ze zmianami klimatycznymi. „Jesteśmy częścią problemu, co oznacza, że mamy do odegrania fundamentalną rolę w jego rozwiązaniu” - mówi Bruno Blin. „Ponieważ nie możemy dłużej zadowalać się małymi krokami, w Renault Trucks podjęliśmy zobowiązania do dekarbonizacji naszego przemysłu i oszczędzania zasobów, wprowadzając już wiele konkretnych działań. Oczywiście jeszcze wiele pozostaje do zrobienia. Właśnie tym chciałem się podzielić i to udokumentować w naszej serii."

W „The Good Move”  Bruno Blin spotyka się z ekspertami: specjalistą ds. recyklingu baterii, dyrektorem fabryki, specjalistą ds. logistyki miejskiej, a także glacjologiem i członkiem Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC).

Wszyscy dzielą tą samą wolę współuczestnictwa w zmianie i w sposobie myślenia. Ponieważ to we współpracy i innowacji leży odpowiedź na wyzwanie klimatyczne.

Każdy z siedmiu odcinków serii omawia konkretny aspekt procesu transformacji i podkreśla zaangażowanie Renault Trucks w promowanie zrównoważonego transportu. Pierwszy odcinek tej cotygodniowej serii został opublikowany online 8 listopada 2023 r. na stronie https://www.renault-trucks.com/en/webserie-good-move

Początek strony