Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Debiutuje nowy Ram 1500 2025 wyposażony w zupełnie nową rodzinę silników Hurricane o pojemności 3,0 litra, która zapewnia gamie Ram jeszcze większą standardową moc.

Najbardziej zaawansowany technologicznie Ram 1500 w historii oferuje szereg najnowocześniejszych funkcji wbudowanych w najlepsze w segmencie wnętrze, w tym zaawansowany system Uconnect 5 z największym pokryciem ekranu w segmencie, składający się z nowego 14,5-calowego ekranu dotykowego, pierwszego w segmencie 10,25 -calowy ekran pasażera, cyfrowy zestaw wskaźników o przekątnej 12,3 cala, cyfrowe lusterko wsteczne i wyświetlacz przezierny (HUD).

Nowy Ram 1500 RHO dołączy do oferty w trzecim kwartale 2024 r. z silnikiem Hurricane H/O o mocy 540 KM, wzmacniając wiodącą amerykańską ofertę samochodów terenowych i wyczynowych samochodów ciężarowych

„Nowy Ram 1500 2025 zapewnia naszym klientom więcej: większą moc, większą wydajność i większą oszczędność paliwa dzięki naszym całkowicie nowym 3,0-litrowym silnikom Hurricane” – powiedział Tim Kuniskis, dyrektor generalny marki Ram – Stellantis . „Dzięki wyborowi nowych i sprawdzonych silników benzynowych lub naszej nadchodzącej ofercie samochodów ciężarowych z napędem elektrycznym Ram jest stworzony, aby służyć nabywcom samochodów ciężarowych na całym świecie”.

Ram 1500 2025 oferuje klientom trzy opcje silników, w tym całkowicie nowe 3,0-litrowe silniki Hurricane i 3,0-litrowe Hurricane High Output Straight-Six Turbo (SST) z rodziny Stellantis Hurricane Twin-turbo, najmocniejsze sześciocylindrowe na rynku segmencie oraz wielokrotnie nagradzany 3,6-litrowy Pentastar V-6 eTorque . Całkowicie nowy 3,0-litrowy silnik Hurricane ma moc 420 koni mechanicznych i moment obrotowy 469 Nm. momentu obrotowego, podczas gdy silnik o dużej mocy ma moc 540 koni mechanicznych i 521 funtów na stopę. momentu obrotowego. 

Oprócz nadchodzącego Ram 1500, Ram zaoferuje w pełni elektryczny Ram 1500 REV 2025, który pojawi się w czwartym kwartale 2024 r., z zupełnie nową ładowarką Ram 1500 Ramcharger o jeszcze większym, przełomowym zasięgu .

Podstawą silnika Hurricane jest odlewany blok aluminiowy z głęboką osłoną i miską olejową ze stopu aluminium. W najmocniejszym silniku Ram w historii zastosowano skręcane  stalowe pokrywy łożysk głównych, które zawierają mocny zespół obrotowy składający się z kutego stalowego wału korbowego i kutych stalowych korbowodów. Silnik ma m.in. wysokociśnieniowy (350 barów) bezpośredni wtrysk paliwa.

Początek strony