Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Renault Trucks prezentuje nową odsłonę pojazdów do dystrybucji miejskiej i podmiejskiej, w tym specjalne funkcje dedykowane dla modeli elektrycznych.

Nowy design czerpie inspiracje zarówno z gamy pojazdów lekkich (LCV), jak i z gamy pojazdów ciężarowych łącząc ich funkcjonalności w modelach Renault Trucks D, D Wide, C 2.3, D Wide LEC (kabina z niskim wejściem) w wersjach konwencjonalnych i elektrycznych. Oprócz tej modernizacji, wprowadzono również nowe rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo kierowców i innych uczestników ruchu drogowego.

 Projektanci Renault Trucks zmodernizowali pojazdy z serii D & D Wide nawiązując jednocześnie do lekkich i ciężkich pojazdów ciężarowych.

Reflektory wykonane w pełni w technologii LED tworzą nowy charakterystyczny kształt litery C, zapożyczony z segmentu samochodowego, jednocześnie nawiązują wizualnie do pojazdów użytkowych.

W Renault Trucks D i D Wide zastosowano również elementy stylistyczne typowe dla gamy ciężkiej, takie jak nowa górna osłona chłodnicy i wytłoczony z przodu kształt litery "π". Dodatkowo pomiędzy atrapą chłodnicy a podszybiem przewidziano dużo miejsca, aby firma transportowa mogą zaprezentować swoje logo.

W elektrycznych modelach Renault Trucks E-Tech D, D Wide & D Wide LEC, w pełni lakierowany przód, w tym grill, wyraźnie wyróżniają pojazd wizualnie. Osłonę chłodnicy zdobi smukły pasek "E-Tech", który podkreśla jego stylistykę. Co istotne, wszystkie pojazdy dumnie prezentują nowe logo marki.

Aby skutecznie zbierać odpady, dostarczać towary lub przeprowadzać lekkie prace budowlane, Renault Trucks D, & D Wide, C 2.3, D Wide LEC w wersjach konwencjonalnych i elektrycznych, często pracują w zatłoczonych centrach miast, w których coraz bardziej brakuje miejsca dla samochodów ciężarowych.

Mając na uwadze zmniejszenie stresu kierowców oraz zwiększenie bezpieczeństwa, zarówno ich samych, ładunku, jak i innych uczestników ruchu drogowego, Renault Trucks wyposażyło swoją gamę w nowe funkcje bezpieczeństwa.

Uchwyty i pozycja lusterek zewnętrznych zostały dostosowane tak, aby poprawić widoczność, co z kolei ułatwi manewrowanie w wąskich ulicach. Radary i kamery zamontowane dookoła pojazdu dostarczą informacji w czasie rzeczywistym i w razie potrzeby ostrzegą kierowcę o zagrożeniu, przyczyniając się tym samym do bezpiecznej i komfortowej jazdy.

Dodatkowo wprowadzono nowe funkcjonalności, które znacząco zwiększą bezpieczeństwo na drodze, tj. automatyczna kontrola ciśnienia w oponach, ostrzeżenie przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu, asystent utrzymania pasa ruchu oraz alarmy o przekroczeniu prędkości. Na koniec, dla poprawy widoczności i bezpieczeństwa jazdy, ciężarówki zostały wyposażone w nowe lusterka zewnętrzne.

 

 

 

 
 

 

Początek strony