Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Quantron AG oraz Ford Trucks podpisały list intencyjny. W ramach tej strategicznej współpracy technologia Quantron Inside, innowacyjna e-oś, akumulator o dużej mocy, integracja ogniw paliwowych i zbiorników, zostaną ocenione pod kątem integracji z pojazdami Ford Trucks.

Współpraca koncentruje się na ciężkich pojazdach ciężarowych napędzanych wodorowymi ogniwami paliwowymi.

Dzięki pierwszej fazie  współpracy z Ford Trucks, QUANTRON zapewnia płynną adaptację zaawansowanych samochodów ciężarowych Forda, które będą produkowane zgodnie z nowymi przepisami bezpieczeństwa już od pierwszego kwartału 2024 r.

QUANTRON dostarczył już ponad 200 pojazdów – wszystkie o zerowej emisji. Chociaż większość z nich to pojazdy o napędzie akumulatorowym, QUANTRON zdobył także wiedzę w zakresie pojazdów elektrycznych zasilanych ogniwami paliwowymi.

Rene Wollmann, dyrektor ds. technologii w Quantron AG, stwierdza : „Nasi partnerzy chcą przyspieszyć rozwój pojazdów ciężarowych napędzanych ogniwami paliwowymi, koncentrując jednocześnie swoje zasoby na innych obszarach. Wprowadzamy standardy w segmencie lekkich pojazdów FCEV do 7,5 t oraz w segmencie pojazdów ciężkich FCEV do 44 t, dostarczając naszą technologię i komponenty Quantron Inside.”

Lider Ford Trucks, Emrah Duman, stwierdza: „ Współpraca ta obiecuje przynieść znaczną wartość w nadchodzących czasach. Ford Trucks angażuje się w inwestowanie w innowacyjne technologie, które będą kształtować przyszłość branży ciężkich pojazdów użytkowych, jednocześnie realizując nasze cele w zakresie zrównoważonego rozwoju. Skupiamy się przede wszystkim na elektryfikacji, a tuż za nią podążamy za postępem w technologii wodorowej. ''

Początek strony