Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Scania odnotowała  kolejny dobry  kwartał bo sprzedaż netto Scania wzrosła o 19% do 47,4 mld SEK (39,8) w trzecim kwartale 2023 r.

W trzecim kwartale Scania nadal  zwiększała przychody zarówno z pojazdów, jak i usług. Sprzedaż netto wzrosła o 19% do 47,4 mld SEK.

Dostawy samochodów ciężarowych  spadły w trzecim kwartale o 1 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym, głównie ze względu na zmniejszenie dostaw w Ameryce Łacińskiej. W Europie, włączając 27 krajów członkowskich Unii Europejskiej  oraz Norwegię, Wielką Brytanię, Szwajcarię i Islandię, całkowity rynek ciężkich samochodów ciężarowych wzrósł o 21,3 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym. Na koniec trzeciego kwartału udział Scanii w rynku europejskim wyniósł 15,3 procent (13,4).

Dostawy ciężarówek w ciągu 9 miesięcy wyniosły 64 293 egz. czyli wzrosły o 17 procent do roku 2022.

Dostawy autobusów w trzecim kwartale utrzymały się na tym samym poziomie w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku, głównie ze względu na wzrost w Europie, szczególnie w Hiszpanii i Francji, i skompensowane spadkiem dostaw w Ameryce Łacińskiej oraz w regionie Afryki i Oceanii. W Europie całkowity rynek autobusów wzrósł o 18,7 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Na koniec trzeciego kwartału udział Scanii w rynku europejskim wyniósł 4,8 procent (4,9).

 

 

Początek strony