Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

RIZON, najnowsza marka Daimler Truck, która oferuje  elektryczne samochody ciężarowe klasy 4 i 5 o średniej ładowności na rynek amerykański, uzyskała pełną homologację w Stanach Zjednoczonych, otwierając drogę do sprzedaży w całym kraju.

Daimler Truck wprowadził na rynek nową markę elektrycznych samochodów ciężarowych w maju tego roku.

Firma RIZON otrzymała niedawno zarówno certyfikat Agencji Ochrony Środowiska (EPA), jak i podwójne rozporządzenia wykonawcze CARB i jest w pełni zgodna z amerykańskimi federalnymi normami bezpieczeństwa pojazdów silnikowych. Pierwsze dostawy pojazdów rozpoczną się w 4. kwartale 2023 r. za pośrednictwem sieci dealerskich w Kalifornii. Dzięki certyfikacji pojazdu, klienci w Kalifornii mogą skorzystać z podstawowej zachęty w wysokości 60 000 USD na pojazd w ramach projektu motywacyjnego California Air Resource Board (CARB) Hybrid and Zero-emission Truck and Bus Voucher Incentive Project (HVIP).

Samochody ciężarowe RIZON są dystrybuowane wyłącznie przez firmę Velocity EV, która jest częścią Velocity Vehicle Group, uznanej marki w branży pojazdów użytkowych z około 80 punktami sprzedaży na całym świecie. Velocity EV wyznaczy dodatkowych dealerów RIZON, aby zapewnić bezproblemową sieć w całych Stanach Zjednoczonych.

Dzięki wyborowi seryjnych bezemisyjnych ciężarówek RIZON w klasach 4 i 5, klienci mogą rozpocząć dekarbonizację pojazdów w swojej flocie dzięki czterem wariantom modelowym - e18L, e18M, e16L i e16M. Ciężarówki RIZON idealnie nadają się do dostaw miejskich i ostatniej mili oraz tras do 150 mil (240 km) dziennie.

RIZON to dziewiąta i najnowsza marka Daimler Truck, która reprezentuje jej zaangażowanie w transport bezemisyjny. Marka i jej ciężarówki zostały po raz pierwszy pokazane  publicznie podczas targów Advanced Clean Transportation (ACT) Expo w maju 2023 roku w Anaheim w Kalifornii. Pojazdy elektryczne klasy 4 i 5 o średniej ładowności z akumulatorem, o dopuszczalnej masie całkowitej (DMC) od 15 995 do 17 995 funtów (7,2–18,1 kg), mogą przejechać od 120 do 170 km, (wariant w rozmiarze M z 2 akumulatorami), do  250 km (wariant w rozmiarze L z 3 zestawami akumulatorów) na jednym ładowaniu*.

Ciężarówki RIZON mogą być ładowane przez dwa rodzaje systemów ładowania akumulatorów: szybkie ładowanie prądem stałym (przez złącze CCS1) i tańsze ładowanie prądem przemiennym poziomu 2 (przez złącze J1772), co jeszcze bardziej ułatwia przejście na e-mobilność.

 

Początek strony