Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Nowa gama Forda Courier, najlepiej sprzedającego się pojazdu w klasie lekkich samochodów dostawczych, zjechała z linii produkcyjnej w fabryce firmy w Craiova w Rumunii.

Podczas ceremonii zorganizowanej w zakładzie w Craiova w Rumunii należącym do  Ford Otosan,  zjechał z linii montażowej nowej generacji Ford Transit Courier i Tourneo Courier.

W przemówieniu podczas ceremonii dyrektor generalny Ford Otosan, Guven Ozyurt, stwierdził: „Rodzina Courier ma dla nas w Fordzie Otosan ogromne znaczenie. Od blisko dekady jesteśmy odpowiedzialni za światową produkcję Couriera, on w ogromnym stopniu przyczynił się do naszej pozycji lidera pojazdów użytkowych.

Dyrektor generalny Ford Pro, Hans Schep, stwierdził: „Rozpoczęcie produkcji zupełnie nowej gamy Courier w fabryce w Craiova to ważny moment dla naszej działalności w zakresie pojazdów użytkowych Ford Pro w Europie ."

Wskazując na znaczenie Rumunii w wizji globalnego wzrostu Grupy Koç, Çakıroğlu stwierdził, że w ciągu ostatnich pięciu lat firma zainwestowała w tym kraju 175 milionów dolarów.

Ford Otosan to jedyne na świecie centrum produkcyjne gamy Ford Courier, który po raz pierwszy zjechał z linii montażowej w fabryce firmy w Yeniköy w 2014 roku. W ramach strategii inwestycyjnej Ford Otosan produkcja Courier została przeniesiona z Yeniköy do fabryki Craiova w Rumunii.

Zaprojektowany wspólnie przez zespoły Ford Otosan i Ford,  Courier będzie również dostępny w wersji elektrycznej, która będzie produkowana w Craiova w 2024 r.

Już za kilka dni szczegóły techniczne nowego, bardzo ważnego na rynku europejskim kombi vana.

Początek strony