Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Całkowicie przebudowany samochód ciężarowy FUSO Super Great dołącza do rodziny samochodów ciężarowych Daimler Truck. Nowe  warianty eCantera.

Spółka zależna Daimler Truck AG, Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation, zaprezentuje różne produkty i usługi na targach JAPAN MOBILITY SHOW będących  kontynuacją "Tokyo Motor Show".

Najważniejszym wydarzeniem FUSO na targach JMS jest prezentacja całkowicie przebudowanej ciężarówki o dużej ładowności Super Great. ECanter nowej generacji FUSO zostanie zaprezentowany z nadwoziem wywrotki z przystawką odbioru mocy (ePTO) i aplikacją śmieciarki. Ponadto FUSO i Ample Inc. zaprezentują najnowszy model eCantera z wymiennym modułem akumulatora i stacją wymiany.

Nowy samochód ciężarowy FUSO Super Great dołącza do rodziny ciężkich samochodów ciężarowych Daimler Truck jako całkowicie przebudowany samochód ciężarowy po wprowadzeniu na rynek w 2017 roku. Nowy Super Great dzieli platformę z ciężkimi ciężarówkami Daimler Truck i jest wyposażony w wysokowydajny silnik 6R30 o pojemności 12,8 l, który jest oparty na silniku OM471 i produkowany w fabryce Daimler Truck w Mannheim w Niemczech.

Nowy silnik 6R30 poprawia sprawność cieplną poprzez zwiększenie ciśnienia spalania, poprzez zwiększenie stopnia sprężania i modyfikację turbosprężarki. Dwie turbosprężarki są skonfigurowane tak, aby pasowały do mocy wyjściowej silnika, co skutkuje wzrostem momentu obrotowego, szczególnie przy niższych prędkościach. Dokonano optymalizacji, aby lepiej dostosować się do wcześniejszej zmiany biegów przy niższych prędkościach. Te ulepszenia układu spalania, a także zmniejszenie oporów jazdy i tuning różnych części silnika, zaowocowały jeszcze lepszą oszczędnością paliwa. Silnik 6R30 charakteryzuje się wyższą szybkością oczyszczania NOx  dzięki systemowi BlueTec®** w oczyszczaniu spalin, co zmniejsza zużycie AdBlue®***  i przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji pojazdu.

Korzystając z globalnej strategii platformy Daimler Trucks, Super Great jest wyposażony w najbardziej zaawansowane funkcje technologii bezpieczeństwa Daimler Truck. Samochód ciężarowy jest wyposażony w Active Brake Assist 6 (ABA®6) i Active Side Guard Assist® 2.0 w ramach standardowej oferty produktowej.

Nowy FUSO Super Great ma zmodernizowaną konstrukcję kabiny, która poprawia aerodynamikę. Nowy, bardzo wysoki dach zapewnia znacznie powiększoną przestrzeń wewnętrzną, co poprawia wrażenia z jazdy. Bardziej przestronna kabina zawiera również więcej schowków.

 

 

Początek strony