Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Miesiąc od uroczystego podpisania umowy, podczas Targów Rozwiązań Transportowych 4Poland, Volvo Trucks Polska oficjalnie przekazało do MBC Trans pierwsze w Polsce Volvo FH Electric 4x2T. Wydarzenie miało  miejsce w siedzibie Volvo Trucks Polska w Młochowie, a kluczyki do pojazdu wręczył osobiście Prezes Volvo Trucks – Roger Alm.

Pojazd przekazany firmie MBC Trans to pierwszy w Polsce, w pełni elektryczny ciągnik Volvo FH 4x2, wyposażony w 3 silniki elektryczne oraz zestaw 6 baterii o pojemności 540 kWh i zasięgu 300 km. Samochód zasili flotę ok. 100 pojazdów, których większość stanowią najbardziej ekonomiczne paliwowo ciągniki Volvo Trucks z silnikami I-Save gwarantujące optymalne wyniki zużycia energii (VECTO)

Dopełnieniem oferty jest 8-letni Złoty Kontrakt Serwisowy, gwarantujący pełną kontrolę kosztów, bezproblemową eksploatację pojazdu i maksymalną dyspozycyjność. Pojazd został sfinansowany przez VFS Usługi Finansowe Polska Sp. z o.o., a system ładowania Kempower zapewni firma K+Power.

„Volvo FH Electric to nasza kolejna inwestycja, która będzie miała znaczący wpływ na emitowaną ilość dwutlenku węgla w naszej flocie. Cieszymy się, że dokładamy tak znaczącą cegiełkę w dekarbonizacji europejskich operacji transportowych,” — mówi Marcin Ciołek, Prezes Zarządu MBC Trans.

„Odkąd Volvo Trucks rozpoczęło produkcję w pełni elektrycznych pojazdów ciężarowych, firma sprzedała łącznie prawie 5 000 elektrycznych samochodów ciężarowych w 40 krajach na całym świecie. Obecnie Volvo oferuje najszerszą w branży gamę produktów, obejmującą sześć produkowanych seryjnie modeli elektrycznych, które zaspokajają szeroki zakres potrzeb od miejskiej dystrybucji i wywozu śmieci, po miejski transport budowlany i transport regionalny. Volvo Trucks jest liderem na rynku ciężkich elektrycznych samochodów ciężarowych (≥ 16 ton) w Europie. Jestem bardzo podekscytowany, że mogę być świadkiem przekazania pierwszego Volvo FH Electric w  Polsce ” – mówi Roger Alm, Prezes Volvo Trucks.

„Cieszymy się, że na polskim rynku jest coraz więcej firm, które odważnie i świadomie  decydują się na inwestycje w ekologiczną transformację transportu drogowego ” – podsumowuje Małgorzata Kulis, VP, Dyrektor Zarządzająca Volvo Trucks Polska.

MBC Trans to firma specjalizująca się w transporcie chłodniczym, towarów łatwo psujących się, które  wymagają przewozu w warunkach kontrolowanej temperatury.

 

 

 

 

 

Początek strony