Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

W pełni elektryczny lekki samochód dostawczy IVECO eDaily – w wersji 3,5- tonowego vana – zdobył oficjalny tytuł ŚWIATOWEGO REKORDU GUINNESSA™ w kategorii „Najcięższa masa holowana przez elektryczną furgonetkę”.

IVECO eDaily słynie z  mocnego podwozia opartego na samochodach ciężarowych, a solidna konstrukcja furgonetki zapisała się teraz w księgach historii dzięki oficjalnemu ŚWIATOWEMU REKORDOWI GUINNESSA™.

Holujący niewiarygodną masę 153,58 ton ten seryjnie produkowany pojazd elektryczny jest obecnie rozpoznawany na całym świecie ze względu na swoje szerokie możliwości. W rzeczywistości osiągnięcie to przewyższa rekordy ustanowione przez samochody elektryczne z napędem na wszystkie koła, imponujący wyczyn zapewniony przez układ napędowy eDaily o mocy 140 kW z napędem na tylne koła i momentem obrotowym 400 Nm.

20 czerwca 2023 r. rekordowy eDaily został doczepiony do ogromnej ciężarówki IVECO X-Way Strator . Ta potężna maszyna została specjalnie zaprojektowana do przenoszenia ładunków o masie do 150 ton.

Naczepa ciężarówki była załadowana ogromną maszyną do robót ziemnych, ważącą ponad 50 ton , z dodatkowymi siedmioma tonami balastu. W pełni załadowana wywrotka IVECO X-Way 8x4 została następnie podłączona do przyczepy Stratora, zanim terenowy lotniskowy wóz strażacki ukończył 153-tonowy pociąg drogowy.

Gdy zaczął się poruszać, eDaily pokonywał 100-metrowy pas startowy i przekroczył linię mety przed obserwatorami  GUINNESS WORLD RECORDS™, aby odebrać imponujące wyróżnienie. Tryb „hi-power” furgonetki – standardowo montowany w każdym eDaily – został wykorzystany podczas jazdy. Obecny najsilniejszy człowiek Wielkiej Brytanii, Adam Bishop, prowadził eDaily i pobił rekord świata.

Fabio Santiago, szef działu marketingu i zarządzania produktem IVECO Truck Business Unit, powiedział: „ IVECO eDaily przeszedł do historii dzięki temu imponującemu rekordowi, stanowiąc kolejny dowód jego siły, trwałości i wyjątkowych możliwości. Jesteśmy dumni z tego osiągnięcia, ponieważ pokazuje ono zdolność eDaily do przekraczania granic, przewyższania tradycyjnych pojazdów elektrycznych i umożliwia klientom dążenie do transformacji energetycznej bez kompromisów ”.

Początek strony