Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Vlot Logistics stała się pierwszą firmą, która dodała w pełni elektryczny EcoCombi do swojej floty w Holandii. Sztywny zestaw DAF CF Electric z wózkiem dolly i naczepą jest wyposażony w napędzane elektrycznie ramię hakowe HIAB.

Vlot Logistics dąży do tego, aby być liderem w zakresie innowacji i wykorzystania ciężarówek o zerowej emisji. Firma posiada obecnie w swojej flocie 10 samochodów ciężarowych z napędem elektrycznym, w tym nowego DAF-a CF Electric EcoCombi, którego całkowita długość wynosi 25,25 metra. "Używamy tej kombinacji do transportu kontenerów", mówi Rokus Vlot, dyrektor zarządzający i właściciel Vlot Logistics. "Dzięki EcoCombi możemy transportować trzy 20-stopowe kontenery jednocześnie, co pomaga ograniczyć liczbę podróży. Sytuacja korzystna zarówno dla klimatu, jak i zatorów komunikacyjnych".
"Transport elektryczny jest w pełni osadzony w naszej działalności", kontynuuje Rokus Vlot. "Kierowcy przyzwyczaili się do prowadzenia pojazdów, a my dostosowaliśmy nasze harmonogramy, aby optymalnie wykorzystać zasięg od 200 do 250 kilometrów i dokładnie wiedzieć, kiedy akumulatory ciężarówek są ładowane."
Vlot Logistics posiada w Rotterdamie własną stację ładowania prądem stałym o mocy 300 kW, która może naładować akumulator DAF CF Electric do 80% w ciągu godziny. Większość energii pochodzi z paneli słonecznych na dachach w siedzibie firmy.

Początek strony