Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

12 lipca 2023 r. EvoBus GmbH, spółka  zależna od segmentu Daimler Buses w Daimler Truck, zmieni nazwę na Daimler Buses GmbH. Zmiana nazwy nastąpi w całej Europie.

Powiązane centra usług, wcześniej znane jako "BusWorld Home", również otrzymają nową nazwę i zmienią nazwę na Daimler Buses Service Centers od połowy lipca. Były EvoBus GmbH skorzysta ze świadomości marki we wszystkich jednostkach biznesowych i jednocześnie podkreśli swoją przynależność do Daimler Truck Group.

Till Oberwörder, dyrektor generalny Daimler Buses: "Dzięki EvoBus odnosimy sukcesy od prawie trzech dekad i jesteśmy z tego dumni. Z niecierpliwością czekamy na nowy rozdział jako Daimler Buses GmbH – i mamy wiele do zaoferowania: chcemy poprowadzić transformację naszej branży w kierunku bezemisyjnej mobilności oraz pozyskać klientów i talenty. "

Po fuzji Mercedes-Benz Omnibusse z marką Kässbohrer Setra, producenci autobusów i autokarów połączyli się pod marką parasolową EvoBus 28 lat temu. Od tego czasu firma stale się rozwija i oznacza wysokiej jakości autobusy i autokary we wszystkich segmentach. Obecnie zatrudnia około 10 000 pracowników i posiada 13 spółek zależnych w całej Europie.

Jako jeden z wiodących na świecie producentów autobusów i autokarów, segment Daimler Buses w Daimler Truck jest odpowiedzialny za globalną działalność marek autobusów, autokarów i usług Mercedes-Benz, Setra, OMNIplus i BusStore.

Wszystkie informacje na temat Daimler Buses będą dostępne  na stronie buses.daimlertruck.com

 

Początek strony