Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Po produkcji modelu Trafic we francuskim Creil  oraz w Barcelonie i Luton w Wielkiej Brytanii , Renault zdecydowało  o przeniesieniu produkcji do Francji, do Sandouville, gdzie w 2014 roku rozpoczęło produkcję Trafica III.

Fabryka w Sandouville,  wyspecjalizowała się w produkcji samochodu dostawczego. W dniu 23 maja 2023 roku wydała swoje milionowe Renault Trafic holenderskiemu klientowi.

Od 1980 roku sprzedano 2,4 mln Renault Trafic w 50 krajach, co plasuje je w pierwszej trójce rankingu najlepiej sprzedających się lekkich samochodów dostawczych  w Europie.

Model – wierny swojemu DNA dzięki dużej ładowności, modułowej budowie i bogatej gamie dostępnych wersji (z silnikiem spalinowym i w 100% elektrycznych, które będą dostępne po wakacjach) – jest idealnym narzędziem pracy dla klientów biznesowych.

We wtorek 23 maja 2023 roku Heinz-Jürgen LÖW, dyrektor ds. samochodów dostawczych marki Renault, i Philippe SOURGET, dyrektor fabryki w Sandouville, przekazali Romkemu HEKSTRZE kluczyki do czarnego Renault Trafic z przedłużoną kabiną. Jest to milionowy egzemplarz wyprodukowany w Sandouville po przeniesieniu tam produkcji w 2014 roku.

Obecnie każdego dnia zakład w Sandouville opuszcza prawie 600 egzemplarzy Renault Trafic, czyli jeden samochód co 80 sekund przy pracy na dwie zmiany. Blisko 75% pojazdów produkowanych w Sandouville jest przeznaczonych na eksport. Zakład w Sandouville zatrudnia 1677 pracowników.  

Początek strony