Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

MAN Individual rozszerza paletę produktów o zawieszenie elastomerowe HENDRICKSON ULTIMAAX. Dostosowania techniczne do indywidualnych wymagań zastosowania: to specjalność MAN Individual.

Montaż elastomerowego zawieszenia HENDRICKSON na tylną oś jest również najnowszym dodatkiem do obszernego portfolio MAN Center of Excellence w zakresie modyfikacji i indywidualizacji . Dzięki lekkiej, wygodnej, a jednocześnie przystosowanej do dużych obciążeń alternatywie dla klasycznego zawieszenia na resorach piórowych, kompromis między komfortem jazdy a wytrzymałością w budownictwie i użytkowaniu terenowym z dużymi ładunkami należy już do przeszłości.

Przygotowania nadbudów i komponentów odpowiednich do zadania są niezbędne dla ich wydajności w eksploatacji, a tym samym dla całkowitego kosztu posiadania firmy transportowej ", powiedział Johannes Thalmann , Szef MAN Individual w MAN Truck & Bus. „Jako MAN uważamy się za pomocników, którzy wdrażają specjalne rozwiązania w naszych pojazdach. W ten sposób tworzymy wartość dodaną dla naszych klientów. Wspólnie z naszym partnerem, Hendricksonem, skorzystaliśmy z okazji, aby wdrożyć innowację w naszej tylnej osi.

„ULTIMAAX naprawdę podniósł poprzeczkę pod względem trwałości, a jednocześnie jest do 250 kg lżejszy od porównywalnych zawieszeń mechanicznych, co czyni go najlepszą elastomerową technologią zawieszenia do ciężkich zastosowań. Oprócz masy, zmniejsza się również powierzchnia zajmowana przez pojazd. Ze względu na niskie zużycie stali i brak konieczności obróbki cieplnej – w przeciwieństwie do resorów parabolicznych – uzyskuje się całkowitą oszczędność około 1,0 tony CO2,0 na jednostkę tylnej osi” – powiedział Helfried Jelinek, dyrektor generalny ds. HENDRICKSON Europa.

W Monachium, Wittlich i Krakowie firma MAN Truck & Bus przeprowadza modyfikacje kabiny kierowcy, a także podwozia, układu napędowego i elektroniki. Inna zaleta: serwis pojazdów jest możliwy w każdym oddziale MAN.

HENDRICKSON opracował zawieszenie specjalnie do zastosowań w pojazdach ciężarowych, takich jak betonomieszarki, wywrotki, pojazdy górnicze i śmieciarki o dużym ładunku, gdzie standardowe zawieszenie na resorach piórowych reaguje mniej komfortowo, gdy jest puste, a stabilność przechyłu jest mniej wyraźna w przypadku ciężkich ładunków z wysoko położonym środkiem ciężkości. Oprócz szczególnie dobrej trwałości, a tym samym dużej łatwości konserwacji, ULTIMAAX oferuje lepszą stabilność, obsługę i jakość jazdy.

Integracja sprawdzonej technologii belek ruchomych firmy HENDRICKSON z opatentowaną progresywną sztywnością sprężyn zapewnia równowagę między stabilnością pod obciążeniem a jakością jazdy podczas jazdy bez ładunku, nawet w najtrudniejszych warunkach. To również trwale zmniejsza obciążenie kabiny kierowcy, i nadwozia spowodowane wstrząsami i wibracjami.

Konstrukcja belki kroczącej osi ma centralny punkt obrotu, który utrzymuje opony w kontakcie z podłożem, a tym samym zachowuje pełną przyczepność przez cały czas, nawet na bardzo nierównym terenie. ULTIMAAX jest dostępny z ładownością 26 ton i jest dopuszczony do zastosowań budowlanych i ciężkich.

Początek strony