Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Einride i DAF podpisały list intencyjny w sprawie dostawy 50 w pełni elektrycznych ciężarówek DAF nowej generacji. Zostaną dodane do floty elektrycznych pojazdów ciężkich Einride, która jest jedną z największych tego typu w Europie.

Pierwsze pojazdy z serii 50 zostały zamówione i zostaną dostarczone w ciągu tego roku.

Zamówienie Einride obejmie elektryczne ciężarówki DAF XD w szerokim zakresie specyfikacji, które firma wdroży z różnymi klientami. Pojazdy będą wyposażone w trzy do pięciu akumulatorów o zasięgu do 500 "zeroemisyjnych" kilometrów. Wszystkie pojazdy są dostarczane z pakietami naprawczymi i konserwacyjnymi firmy DAF.

Einride projektuje, rozwija i wdraża technologie umożliwiające mobilność towarów jako usługę. Buduje sieci zasilane przez pierwszy w swoim rodzaju ekosystem – inteligentną platformę oprogramowania Einride Saga, elektryczne i autonomiczne floty, infrastrukturę ładowania i sieci łączności.

Firma Einride z siedzibą w Sztokholmie w Szwecji została założona w 2016 roku i jest światowym liderem na rynku technologii cyfrowej, elektrycznej i autonomicznej mobilności towarowej. Dziś Einride działa w USA, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Norwegii, Niemczech i regionie Beneluksu i cieszy się zaufaniem wiodących korporacji, które wykorzystują rozwiązanie "pod klucz" do elektryfikacji transportu.

"Jesteśmy dumni, że możemy dostarczyć nasze akumulatorowe pojazdy elektryczne nowej generacji firmie Einride, która jest liderem w dostarczaniu innowacyjnych pakietów mobilności, opartych wyłącznie na pojazdach w pełni elektrycznych", powiedział Richard Zink, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży oraz członek zarządu DAF.

Pojazdy nowej generacji DAF XD i XF Electric nowej generacji są napędzane wydajnymi i niezawodnymi silnikami elektrycznymi PACCAR EX-D1 i PACCAR EX-D2. Układy napędowe uzupełnia od dwóch do pięciu akumulatorów o pojemności do 525 kWh. Umożliwia to "zasięg zerowej emisji" do 500 kilometrów na jednym ładowaniu akumulatora. Ciężarówki mogą pokonywać nawet do 1000 kilometrów dziennie – w pełni elektryczne – dzięki wydajnej strategii ładowania. Ciężarówki DAF XD i XF Electric nowej generacji są produkowane w nowym zakładzie montażu elektrycznych ciężarówek DAF, który został oddany do użytku w kwietniu 000 r.

 

Początek strony