Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Bez najmniejszej przesady – to był ważny dzień dla fabryki MAN Trucks w Niepołomicach. I nie chodzi tylko o liczby, a o przyszłość fabryki, która w 16 lat wyprodukowała już 230 tys. ciężarówek.

MAN wydal na powiększenie fabryki prawie miliard złotych i niebawem będzie mógł produkować na 3 zmiany 300 pojazdów dziennie. Zatem  Niepołomice staną się jedną z największych fabryk tego typu na świecie.

Za potężne pieniądze ( początkowo miało być tylko 95 mln euro) postawiono halę produkcji kabin, halę modyfikacji pojazdów oraz ekologiczną kotłownię na biomasę i inne obiekty.

Najważniejsze jednak, że MAN będzie miał tylko dwie fabryki pojazdów, z których ta polska będzie tak wielka. I w niej mają być produkowane wszystkie trzy klasy ciężarówek.

Uroczystość zgromadziła wielu gości, w tym wojewodę małopolskiego Łukasza Kmitę, który odczytał list gratulacyjny od premiera Morawieckiego.

Gospodarzami uroczystości byli Richard Slovak, szef zakładu oraz Aleksander Vlaskamp, prezes koncernu MAN  Trucks & Buses.

Przeczytajcie więcej o zmianach w Niepołomicach Wydali miliard ale zrobią 100 tys. pojazdów rocznie - Truck i Transport

Początek strony