Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Pojazd DAF XF 450 nowej generacji otrzymał nagrodę "Green Truck 2023" przyznawaną przez wiodące niemieckie czasopisma branżowe VerkehrsRundschau i Trucker. Prestiżowa nagroda jest wyrazem uznania dla wiodącej w branży wydajności transportu i wydajności paliwowej.

Każdego roku VerkehrsRundschau i Trucker przeprowadzają kompleksowy test porównawczy ciągników siodłowych wszystkich wiodących marek. Główny nacisk kładziony jest na zużycie paliwa, co bezpośrednio przekłada się na CO2 Emisji. Ponadto zużycie AdBlue i średnia prędkość osiągnięta podczas testu zostały wzięte pod uwagę przy przyznawaniu "Green Truck 2023".

Pojazd nowej generacji DAF XF z silnikiem PACCAR MX-11 o mocy 450 KM wyprzedził konkurencję na 343 km niemieckiej trasie testowej z bardzo niskim zużyciem oleju napędowego wynoszącym 21,26 l/100 km – co odpowiada 675 gramom CO2 na kilometr – a zużycie AdBlue wynosi zaledwie 1,32 l/100 km. Średnia prędkość wyniosła znakomite 80,06 km/h.

"Firma DAF zyskała przewagę konkurencyjną dzięki temu, że jest jak dotąd jedynym producentem, który wdrożył nowe przepisy dotyczące wymiarów samochodów ciężarowych w Europie", wyjaśnia Jan Burgdorf, szef działu testów i technologii w magazynach VerkehrsRundschau i TRUCKER.  

Patrick Dean, członek zarządu DAF i główny inżynier: "Przyznanie nowej generacji XF 450 nagrody "Green Truck 2023" jest fantastycznym osiągnięciem i uznaniem ciężkiej pracy wykonanej przez cały zespół DAF. Nasze ciężarówki nowej generacji nie tylko wyznaczyły nowy punkt odniesienia w zakresie efektywności paliwowej, ale także oferują wiodące na rynku bezpieczeństwo i komfort kierowcy, co czyni je najlepszymi samochodami ciężarowymi zarówno dla kierowcy, jak i właściciela".

Poprzednio nagrodę zdobyła Scania Super.

Początek strony