Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Goodyear zaprasza floty transportowe do kolejnej edycji badania Sustainable Reality Survey 2023 o zrównoważonym rozwoju.

Już po raz trzeci Goodyear zaprasza wszystkie europejskie floty transportowe do udziału w badaniu Sustainable Reality Survey, którego celem jest weryfikacja działań branży na rzecz zrównoważonego transportu. Podobnie jak w poprzednich latach, za każdą wypełnioną ankietę Goodyear podziękuje sadząc drzewo we współpracy z organizacją non-profit TreeNation. Ankieta Sustainable Reality Survey będzie otwarta do 21 lipca.

„Od 2021 roku wyniki badania Goodyear Sustainable Reality Survey są bardzo dobrym barometrem tego, jak floty transportowe w Europie podchodzą do nowych wyzwań i jak zmieniają się firmy, aby działać w sposób bardziej zrównoważony,” – wyjaśnił Maciej Szymański, Dyrektor Marketingu Goodyear ds. opon użytkowych w Europie. „Branża transportowa doświadcza ciągłej ewolucji ram prawnych. Inicjatywy takie jak pakiet Fit for 55, Euro 7, narzędzie do obliczania zużycia energii w pojazdach (VECTO) czy system handlu emisjami (ETS) wymagają od flot dostosowania się do nowej rzeczywistości i podjęcia odpowiednich działań - zarówno od strony wdrożenia wewnętrznych zasad, jak i zastosowania konkretnych produktów lub rozwiązań.

Ankieta weryfikuje podejście flot do zrównoważonego rozwoju w różnych kontekstach. Począwszy od zrozumienia najnowszych przepisów środowiskowych, poprzez sformalizowanie celów i miar zrównoważonego rozwoju, aż po zastosowanie nowych rozwiązań i technologii.

Ubiegłoroczne badanie wykazało, że floty przywiązują coraz większą uwagę do zrównoważonego rozwoju, o czym świadczą m.in. rosnące z roku na roku inwestycje w tym zakresie. Zrównoważony rozwój staje się nie tylko istotną sprawą społeczną, wiele firm transportowych upatruje w nim swojej szansy na poprawę swoich wyników finansowych.

54% ankietowanych flot stwierdziło, że paliwooszczędne opony są częścią ich strategii zrównoważonego rozwoju, na drugim miejscu po wprowadzaniu bardziej wydajnych pojazdów. W przeszłości operatorzy flot byli zmuszeni wybierać między trwałością, przyczepnością, efektywnością paliwową i przebiegiem, ale najnowsze produkty Goodyeara i rozwiązania oferowane w ramach Goodyear Total Mobility pomagają osiągnąć właściwą równowagę i zapewnić flotom lepsze wyniki.

Na przykład zastosowanie opon Goodyear FUELMAX ENDURANCE może przyczynić się do zmniejszenia emisji CO2 nawet o 2%, co dla floty składającej się ze 100 pojazdów oznacza oszczędność 40 000 litrów paliwa rocznie.

Głos w ankiecie można oddać wchodząc na stronę https://www.sustainablerealitysurvey.eu/.

 

 

Początek strony