Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

IVECO wesprze niemiecką sieć supermarketów EDEKA  dostarczając łącznie 700 ciężarówek IVECO S-WAY LNG, aby do 2025 r. przekształcić całą flotę firmy z napędu spalinowego na LNG.

Na drodze do zrównoważonego łańcucha dostaw EDEKA złożyła już zamówienia na pierwsze 275 ciężarówek IVECO S-WAY LNG w 2022 i 2023 r., które dołączą do 80 ciężarówek IVECO napędzanych LNG działających w zielonej flocie, wykorzystując swoją pierwszą stację paliw Bio-LNG na terenie centrum logistycznego EDEKA w Lauenau w Niemczech.
"Do 2025 roku chcemy przekształcić całą naszą flotę samochodów ciężarowych - około 700 pojazdów - w ciężarówki IVECO LNG i w 100 procentach korzystać z bio-LNG" - powiedział Mark Rosenkranz, rzecznik zarządu EDEKA Minden-Hannover. "Nasza flota samochodów ciężarowych jest podstawą wszystkich naszych operacji logistycznych, a tym samym podstawą zaopatrzenia w żywność w naszym obszarze dystrybucji. Przejście na bio-LNG jest kluczową dźwignią w zmniejszaniu naszego śladu CO2. W ten sposób wypełniamy naszą społeczną odpowiedzialność za większą ochronę klimatu. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ nasze pojazdy dużo podróżują i często przez bardzo zatłoczone centra miast. Wykorzystując bio-LNG, pomagamy znacznie poprawić poziom emisji w miastach. Ponadto ciężarówki napędzane gazem są znacznie cichsze niż tradycyjne pojazdy z silnikiem wysokoprężnym".
Giandomenico Fioretti, dyrektor ds. napędu alternatywnego w jednostce biznesowej IVECO Truck Business Unit, powiedział: "Bio-LNG jest obecnie jedynym skalowalnym paliwem odnawialnym. Dzięki naszym ciężarówkom IVECO S-WAY LNG bezemisyjny transport drogowy towarów jest teraz rzeczywistością dla EDEKA Minden-Hannover, dzięki zaawansowanej technologii naszych pojazdów, która przyczynia się do obniżenia emisji CO2 i zanieczyszczenia hałasem.
Spośród 275 pojazdów zamówionych w 2022 i 2023 roku, 220 to 3-osiowe podwozie IVECO S-Way LNG (AS260S46Y/FS-CM 1LNG) z zabudową chłodniczą. Są one wyposażone w całkowicie pneumatyczne standardowe podwozie 6x2 o technicznie dopuszczalnej masie całkowitej 26 ton, kabinę o dużej pojemności Active Space, podnoszoną i skrętną trzecią oś oraz silnik gazowy Cursor 13 o mocy 460 KM zgodny z normami emisji spalin Euro VI Step E.
Pozostałe 55 zamówionych ciężarówek to ciągniki siodłowe IVECO S-Way LNG (55 AS440S46TP 1LNG).
Dzięki ciężarówkom IVECO S-WAY LNG EDEKA Minden-Hannover może znacznie zmniejszyć emisję dwutlenku azotu i sadzy oraz zmniejszyć emisję CO2 średnio o 95 procent w zależności od surowców w porównaniu z ciężarówkami z silnikiem wysokoprężnym, które zastąpiły w swojej flocie.

Początek strony