Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Firma Peterbilt Motors wprowadza nowy model 589, tradycyjny pojazd drogowy o renomowanym designie Peterbilt. Zastąpi produkowany do końca roku 379.

Ceniony za legendarne funkcje i uzupełniony zaawansowanymi technologiami i nowoczesnymi elementami wyposażenia wnętrza, model 589 został zbudowany z myślą o wysokich osiągach i maksymalnym czasie pracy bez przestojów dzięki obecności na drodze.

Peterbilt zaprezentował 589 po raz pierwszy podczas ekskluzywnej imprezy inauguracyjnej na Texas Motor Speedway w Fort Worth w Teksasie. Dodatkowe działania upamiętniające obejmowały Ride & Drive z 589, wraz z innymi ciężarówkami Peterbilt, prezentującymi szeroką gamę pojazdów, które wspierają kultowy wizerunek firmy; wycieczki po zakładach produkcyjnych; specjalne wydarzenia VIP dla klientów.

Model 589 uosabia legendarną klasę Peterbilt swoim odważnym, charakterystycznym stylem i charakterystycznymi elementami nadwozia. Obejmuje on zmontowaną przez roboty kabinę, aluminiową maskę, wiele konfiguracji,  koronę kratki z potrójnymi prętami,  i charakterystyczny ornament ptaka - wszystkie funkcje przypominające klasyczne ciężarówki Peterbilt.

Stylistyka modelu 589 jest wspierana przez zaawansowaną inżynierię i innowacyjne technologie, które zapewniają maksymalną wydajność i dyspozycyjność.  Nowa, bardziej nowoczesna tablica rozdzielcza zapewnia mniejsze odblaski i lepszą widoczność. Silniki to Paccar MX13 lub Cummins X15.

Wnętrze pierwszych pięciuset osiemdziesięciu dziewięciu modeli 589 zostanie wzbogacone o indywidualnie numerowaną specjalną tabliczkę zainstalowaną na desce rozdzielczej po stronie pasażera.

Model 589 będzie dostępny dla zamówień klientów w sierpniu, na dostawę w 2024 roku.

Początek strony