Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Marcus Holm, obecnie dyrektor zarządzający Scania Denmark, został mianowany wiceprezesem wykonawczym i szefem produkcji i logistyki. Od 1 lutego 2023 r. będzie członkiem zarządu Scania i będzie podlegał Christianowi Levinowi, prezesowi i dyrektorowi generalnemu Scania i TRATON GROUP.

Od momentu rozpoczęcia pracy w Scania w 1994 r. zajmował kilka stanowisk w dziale badań i rozwoju oraz produkcji i operacji handlowych, w tym kierownika zakładu produkcji nadwozi kabin w Oskarshamn w Szwecji oraz kierownika zakładu ds. produkcji podwozi i kabin w São Paulo w Brazylii. Obecne stanowisko dyrektora zarządzającego Scania Denmark objął w 2017 roku.

"Chcemy wzmocnić operacje produkcyjne i logistyczne w Scania, aby zwiększyć wydajność, ponieważ proces integracji w ramach TRATON GROUP przyspiesza. Marcus ma głębokie zrozumienie naszych operacji i pełnego przepływu, a także duże doświadczenie w prowadzeniu złożonych projektów. Dzięki swojemu szerokiemu doświadczeniu w produkcji, badaniach i rozwoju oraz naszej działalności komercyjnej będzie on doskonałym kandydatem do podjęcia się tego zadania", mówi Christian Levin.

"Z niecierpliwością czekam na to nowe zadanie. Mamy świetny zespół w dziale produkcji i logistyki i jesteśmy w ekscytującej podróży, z pewnymi wyzwaniami, ale także wielkimi możliwościami przed nami "- mówi Marcus Holm.

Marcus Holm urodził się w 1971 roku i ma tytuł magistra inżynierii mechanicznej na Chalmers University of Technology w Göteborgu w Szwecji.

W związku z powyższym obecne operacje przemysłowe Scania zostaną podzielone na dwie jednostki; Produkcja i logistyka oraz jednostka Badania i rozwój oraz zakupy. Anders Williamsson pozostanie na stanowisku szefa operacji przemysłowych TRATON Group oraz wiceprezesa wykonawczego i dyrektora ds. badań i rozwoju oraz zakupów w Scania.

 

Początek strony