Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Na miejscu wypadku  pierwsi są zwykle strażacy. To oni muszą wiedzieć, w którym miejscu przeciąć kabinę, by wydostać z niej  kierowcę oraz w jaki sposób postępować z pojazdami wyposażonymi w napęd elektryczny.

M.in. właśnie te zagadnienia były poruszane podczas szkolenia Volvo Trucks dla straży pożarnej.

Volvo zaprosiło strażaków z Państwowej Straży Pożarnej na szkolenie do  autoryzowanego serwisu w Młochowie. Tym razem szkolenie było związane z rozwojem elektromobilności. Jako lider sprzedaży tego typu pojazdów w naszym kraju Volvo chce również poszerzać wiedzę służb, które będą miały na co dzień styczność z takimi pojazdami na naszych drogach.

Spotkanie odbyło się w szkole serwisowej w podwarszawskim Młochowie. Podczas zajęć uczestnicy mogli przyjrzeć się z bliska pojazdowi Volvo FL Electric oraz poznać jego budowę.

 Wśród podejmowanych tematów na części teoretycznej znalazły się m.in.:
 - budowa elektrycznych pojazdów ciężarowych, szczegółowe informacje na temat instalacji elektrycznej w elektrycznym pojeździe ciężarowym,  procedury bezpieczeństwa przy obsłudze i w razie awarii pojazdu elektrycznego,  bezpieczne przechowywanie akumulatorów trakcyjnych,  instrukcja postępowania z elektrycznymi pojazdami ciężarowymi dla służb bezpieczeństwa, wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami szkolenia oraz prowadzącym szkolenie.

Po szkoleniu uczestnicy przekażą wiedzę swoim kolegom, zarówno z jednostek PSP, jak i z jednostek OSP.

Szkolenie dla strażaków wpisuje się w program Volvo Trucks 4Poland – Wspieramy Polski Transport. Jego celem jest odnowienie i unowocześnienie krajowego taboru drogowego. Volvo Trucks chce, by transport lokalny był jeszcze bardziej efektywny i rentowny.

Program 4Poland  opiera się na czterech głównych filarach: gotowe rozwiązania transportowe – specyfikacje pojazdów dostosowane do lokalnych potrzeb transportowych, dedykowane usługi serwisowe, elastyczne finansowanie oraz ubezpieczenie, działania na rzecz lokalnych społeczności, organizacji i stowarzyszeń branżowych.

Początek strony