Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

IVECO Poland przedstawia pierwszą polską odsłonę nowego cyklu „Ambasador IVECO”, którego celem jest podnoszenie świadomości wartości marki i jej znaczenia dla branży transportowej, ze szczególnym uwzględnieniem zrównoważonego rozwoju.

IVECO rozpoczyna w Polsce program „Ambasador IVECO”, udzielając głosu Klientom, Partnerom biznesowym i entuzjastom, którzy dzielą wartości marki w różnych tematach i doceniając ich osiągnięcia. Ze względu na głębokie zaangażowanie marki w dekarbonizację transportu, szczególna uwaga programu zwrócona jest na kluczowe obszary związane ze zrównoważonym transportem, zmniejszeniem emisji oraz gospodarką obiegu zamkniętego. W premierowym odcinku cyklu IVECO przedstawia firmę Don Trucking Sp. z o.o., która już w 2018 roku, jako pierwsza w Polsce zainwestowała we flotę pojazdów zasilanych skroplonym gazem ziemnym LNG i kontynuuje rozwój niskoemisyjnej floty, umacniając misję swojego biznesu pod względem ekologii.

– Wśród 150 pojazdów w naszej flocie, 60 to pojazdy IVECO napędzane LNG: mamy 20 IVECO Stralis i 40 IVECO S-WAY. Pojazdy te dają nam bardzo dobre TCO (eng. Total Cost of Ownership), sporo dobrej mocy napędowej dla naszego biznesu. Dzisiaj, ze względu na ceny paliwa, ten rodzaj napędu może być wyzwaniem, lecz to kwestia do rozwiązania z naszymi klientami – powiedział Don de Jong, właściciel i założyciel Don Trucking. – Powód, dla którego firma Don Trucking wybrała IVECO to fakt, że dzielimy te same wartości. IVECO, podobnie jak my, sporo inwestuje w zrównoważony rozwój i tym samym czysty transport. A to pasuje idealnie do naszej działalności. Naszym celem jest neutralność węglowa firmy już w roku 2025 i pojazdy IVECO są ważnym elementem w jego realizacji. Partnerstwo IVECO z firmą Don Trucking wykracza poza obszar sprzedaży i obsługi serwisowej floty pojazdów IVECO. W 2021 roku IVECO Poland podpisało umowę z Ecobal, siostrzaną inicjatywą bydgoskiej firmy, zajmującą się ochroną i powiększaniem powierzchni lasów w Europie. Na mocy tej umowy IVECO dzierżawi 5 ha lasu pod Radzanowem koło Mławy. To tam, na działce o powierzchni 1 ha w kwietniu tego roku pracownicy IVECO Poland,  wraz z Ecobal posadzili 5.000 drzew, dając tym samym wyraz wielowymiarowego zaangażowania w kwestie ochrony środowiska.

– Nasza współpraca z Ecobal i Don Trucking doskonale wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju IVECO. Lokalne działania mające na celu neutralizację emisji dwutlenku węgla realizowane przez IVECO w wielu krajach Europy, w tym w Polsce, są integralną częścią strategii dekarbonizacji i osiągnięcia przez markę zeroemisyjności netto w roku 2040 – powiedział Daniel Wolszczak, Dyrektor Generalny IVECO Poland. – Jesteśmy dumni, że firma Don Trucking zdecydowała się wziąć udział w projekcie „Ambasador IVECO”. Don Trucking jest ambasadorem technologii napędów gazowych LNG i rozwiązań IVECO wspierających biznes, a przede wszystkim ważnym aktorem na europejskiej arenie transportowej, wskazującym kierunek rozwoju transportu.

Początek strony